Svišť sa konečne ukázal

Jedná sa o úplne nový Suzuki Swift, ktorý bol nedávno odhalený v Japonsku  pred jeho globálnym zavedením už v tomto roku. Nový Swift bude obohatený o nový dizajn a hlavne o množstvo moderných technológií.

To, čo vidíte tu je auto pre Japonský trh, takže je úplne pravdepodobné, že tento Swift uvidíme až na autosalóne v Ženeve v marci 2017. Nový Swift vychádza z novej platformy ktorá bude tuhšia a ľahšia. K dispozícii bude v Japonsku s 1,0-litrový turbo benzínom „BoosterJet“  používaný v Suzuki Baleno, ktorý by nahradil unavené  atmosférické  jednotky používané v súčasnej dobe. Nemal by chýbať ani klasický atmosférický agregát 1.4 či dokonca hybrid.

Ďalšie novinky zahŕňajú novú šesťstupňovú  automatickú prevodovku s možnosťou radenia pádlami pod volantom, LED svetlomety a ďalšie bezpečnostné prvky. Nebude chýbať cúvacia kamera či laserové senzory.

Interiér by mal dostať športovejší a celkovo zrelší nový vzhľad s robustným volantom a dotykovým displejom podporujúcim Apple CarPlay. Nový Swift meria na dĺžku 3840 mm čo je v skutočnosti o 10 mm menej ako má súčasný Swift. Aj napriek tomu by mal priniesť až o 55l väčší batožinový priestor (265L) v tomto má Swift stále rezervy, keď ho porovnáme s konkurenciou ako je napríklad Škoda Fabia, alebo Honda Jazz. Zväčšiť by sa mal taktiež priestor na zadných sedačkách hlavne v oblasti nôh.

Samozrejme je, že vozidlo príde s plným počtom airbagov pre ochranu pasažierov. Na zadných sedadlách nesmú chýbať úchyty ISOFIX. Päť hviezdičiek Euro NCAP je samozrejmý cieľ. Swift bol vždy zábavné malé autíčko, nová platforma ktorá bude tuhšia a ľahšia mu k tomu ešte viac pomôže. Tešiť sa môžeme na novo vyladené zavesenia (pružín a tlmičov) a elektrického posilňovača riadenia. Vďaka týmto prvkom bude mať Swift polomer otáčania, len 9,6 metra.

Každý kto miluje malé autá s veľkým srdcom sa môže tešiť. Swift RS bude pripravený na štarte a vsádzať bude na 1,4rku dopovanú turbom ktorú poznáme z Vitary S. Po novom bude mať Swift RS 103kW a 220 nm točivého momentu, uvidíme či to budú postačujúce hodnoty.

Swift je vlajková loď Suzuki. Auto s viac ako 5,3 milióna predaných kusov po celom svete od svojho znovuzrodenia v roku 2004. Jedná sa o tretiu generáciu tejto doby. Buďte snami. O aktuálnych informáciach ohľadom nového Swiftu Vás budeme priebežne informovať.

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *