McGregor vs. Mayweather – Zhrnutie tlačových konferencií

Najočakávanejšia udalosť tohto roku sa už pomaly blíži. Dočkáme sa jej 26. augusta a odohrávať sa bude v Las Vegas, v našich končinách to bude 27. augusta o 4:30 ráno. Pred jej oficiálnym zahájením nesmeli chýbať tlačové konferencie. Tie sa odohrali minulý týždeň v Los Angeles, Toronte, New Yorku a v Londýne.

 

1. Tlačová konferencia – Los Angeles

Prvá tlačová konferencia stála rozhodne za to. Najprv prišiel Conor so sprievodom skladieb „The Foggy Dew“ a „I get money“, ktoré používal pri nástupoch v UFC. Conora fanúšikovia privítali vo veľkom štýle, čo sa nedá povedať o Floydovi. Ten si narozdiel od Conora, vypočul bučanie. Postavili sa tvárou v tvár, kedy Floyd bol kludný a tichý. Naopak Conor sa do súpera pustil a venoval mu pár slov. Usadili a na rad prišli príhovory organizátorov a neskôr samotných bojovníkov. Conor skonštatoval, že na takýto typ tlačových konferencií nie je zvyknutý, prekvapili ho veľkosťou rukavíc a že nejde o skutočný boj. Potom sa pustil do Mayweathera, predpovedal KO do konca 4. kola, komentoval jeho fyzický vzrast a že má oblečené tepláky. ,,Je na mizine, nemá ani na oblek. Naozaj, má oblečenú sku*venú teplákovú súpravu.“ Tu treba pripomenúť Conorov oblek, ktorý zdobili slová „Fuck You“. Keď sa ku slovu dostal Floyd, skonštatoval: ,,Nie som ten istý boxer, čo zápasil pred 20 rokmi. Nie som dokonca ani ten istý boxer čo zápasil pred dvomi rokmi, no stále som na tom dostatočne dobre na to, aby som ti nakopal zadok. Vieme, že Mr. Tapout sa rád vzdáva a je len otázka času, kedy ho pošlem k zemi.“ Conor na to iba vtipne reagoval, rovnako, ako keď Mayweather vytiahol šek na 100 miliónov dolárov a povedal: „Použi to na zaplatenie daní.“

Najpodstatnejšia časť videa začína v čase: 48:25

 

 

2. Tlačová konferencia – Toronto

Tlačová konferencia v Toronte podľa mnohých, patrí medzi tie najlepšie v histórii. Publiku dominovali írske vlajky a tričká, ktoré podporovali McGregora. To sa ukázalo aj po príchode oboch aktérov. Conor zožal veľké ovácie, zatiaľ čo Mayweather si vypočul ešte hlasnejšie bučanie než v predchádzajúci deň. Pri stare downe už nezostal ticho ani Floyd Mayweather. Po chvíli ich však museli rozdeliť a ma rad sa dostal príhovor zástupcu spoločnosti ShowTime, ktorého publikum vypískalo. Chceli, aby sa bez zdržovania na rad dostal Conor McGregor. Ten zhodil mikrofón z rečníckeho pultu a pokračoval s tým, ktorý mal pripravený dopredu, ako poukázanie na skutočnosť z predchádzajúceho na, kedy mu nešiel mikrofón. Hneď využil svoj vplyv na publikum. „Keď napočítam do troch, zakričte: Fuck Mayweathers!“ Tiež sa smial z Floydovho ruksaku, oblečenia, ktoré vraj nie je vhodné na jeho vek a jeho problém s čítaním. Floyd začal opäť s pokrikmi „Yeah“ a „Hard work“. Po nich navrhol Conorovi, aby stavil na svoje víťazstvo, keď si je taký istý svojou výhrou. Floyd sa stihol aj ospravedlniť Dana White-ovi za to, čo o ňom kedysi povedal a uznáva, čo pre UFC spravil. Najzaujímavejší moment večera nastal, keď Floyd zobral írsku vlajku a parodoval Conora, ktorého to nenechalo chladným a zobral Floydov batoh, ktorý mal byť plný peňazí.

 

 

3. Tlačová konferencia – New York City

Tlačová konferencia v NYC bola o niečo nudnejšia ako predchádzajúce. Conor sa objavil v kožuchu, o ktorom tvrdil, že je z polárneho medveďa. „Money“ zopakoval situáciu z predchádzajúceho dňa, keď prišiel s írskou vlajkou na chrbte. McGregor stihol vyzdvihnúť zosnulého The Notorious B.I.G. Pokračoval útokom na známeho rapera. „50 cent je k*rva, obaja ste falošní. On zbankrotoval a teba to ešte len čaká. Dám ti darček, nový album od Jay-Z. Učte sa od neho.“ Ďalej uviedol na správnu mieru, že nie je rasista, že je tiež z polovice čierny. „Od pupku dole.“ Následne poslal zaujímavý odkaz fanúšičkám s čiernou farbou pleti. The Money začal tým, že: „Necítim tu iba víťazstvo, cítim tu k*rvu.“ Po týchto slovách vrhol na McGregora „dážď“ z peňazí. Ten mu vyčítal, že ide o 1 dolárovky. Potom už opäť používal frázy z predchádzajúcich dní. Uznanie k Danovi, ako dlho je na vrchole, že on je ten, kto točí naozajstné peniaze.

 

 

4. Tlačová konferencia – Londýn

Posledná tlačová konferencia sa odohrala v deň, kedy mal Conor McGregor 29. narodeniny! Preto bolo potrebné, aby prebehla vo veľkom štýle a to sa naozaj podarilo. Odohrávala sa tématicky v prostredí boxerského ringu. Na Conora sa prišlo pozrieť mnoho Írov a Angličanov, čo sa dalo čakať, keď bol v podstate ako doma. Keď sa konečne dostal k slovu, o zábavu bolo postarané. „May, máš 40 rokov, odlož ten telefón. Včera mal podpätky!“. Spravil si srandu aj z Leonarda Ellerbyho. „Zvykneš sa obliekať vkusne, obleky… Ale, čo to k*rva máš na sebe?“ Okrem toho, chytil Floyda za pleš a komentoval jej veľkosť.  Keď sa ku slovu dostal Floyd, zmohol sa na strhnutie plagátov s menom McGregora a zobral spred neho mikrofóny. Na to Conor rýchlo zareagoval a zobral si iný. „Som na teba rýchly synku.“ Popritom mu publikum spievalo. „Zaplať dane“ a „sadni si a drž hubu!“ Floydovi sa nedarilo, keď mu na požiadanie nepriniesli batoh, ani keď sa snažil spolupracovať s publikom, aby spoločne zaželali Conorovi k narodeninám, čoho Conor využil. „Všetci zakričte: F*ck Floyd Mayweather! Toto je skvelá narodeninová pieseň.“ 

 

Londýnska tlačová konferencia bola naozaj skvelým zakončením World Tour. Ku koncu sme mali možnosť si vypočuť otázky adresované na bojovníkov. Floyd sa dočkal iba jednej, zvyšné boli adresované na Conora McGregora. Išlo o naozaj zaujímavé spestrenie čakania pred najočakávanejším zápasom v bojových športoch. Ostáva nám teda už iba čakať, kým akcia vypukne 26. augusta v Las Vegas. Určite sa však dovtedy objavia ďalšie zaujímavosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *