Slušná nálož BMW v jednom filme

Mníchov. Hollywoodska hviezda Scott Eastwood a BMW sa opäť spoločne púšťajú do akcie: BMW poskytuje celý vozový park najrôznejších modelov pre nový film Na plný plyn(Overdrive) so Scottom Eastwoodom. Fanúšikovia mali možnosť zhliadnuť titul Na plný plyn ako prví na exkluzívnom premietaní v Paríži a Berlíne, ktorého sa zúčastnil samotný Eastwood aj BMW. BMW tak naďalej rozširuje svoju spoluprácu s filmovým priemyslom.

Príbeh filmu Na plný plyn

Dvaja odvážni, charizmatickí bratia Andrew (Scott Eastwood) a Garrett Foster (Freddie Thorp) sú profesionálni zlodeji automobilov, ktorí sa špecializujú na tie najexkluzívnejšie a najdrahšie zberateľské kusy. Dobrodružný duch tohto skúseného tímu skrátka nepozná hranice. Počas pátrania po nových výzvach na Francúzskej riviére sa dostanú do problémov s miestnym gangsterom Jacomom Morierom (Simon Abkarian), ktorého neoceniteľnú kolekciu vzácnych automobilov plánujú ukradnúť. Z Moriera sa však vykľuje nepredvídateľný protivník, ktorý bratov vyzve, aby predviedli svoj výnimočný talent a v určenom čase ukradli najcennejší automobil jeho ústredného rivala Maxa Klempa (Clemens Schick). Začínajú sa preteky s časom plné neočakávaných zvratov, ako aj záplavy adrenalínu…

Obsadenie

Film Na plný plyn, ktorý produkoval špecialista na akčné scény Pierre Morel (96 hodín), prináša bleskovú, strhujúcu akciu v kombinácii so zdravou dávkou humoru. Scott Eastwood (SnowdenJednotka samovrahovRýchlo a zbesilo 8) a Freddie Thorp (The Head Hunter) hrajú dvoch štýlových bratov po boku, ktorým sekundujú dve hrdinky Ana de Armas (Blade Runner 2049Vojnoví psi) a Gaia Weiss (Vikingovia). Vo filme taktiež vystupujú Simon Abkarian (The Cut) a Clemens Schick (Bod zlomuJames Bond: Casino Royale). Scenár napísali Michael Brandt a Derek Haas, ktorí už majú na svedomí scenáre k filmovým hitom Wanted Rýchlo a zbesilo 2.

Vo filme sa zjaví množstvo automobilov BMW, ako aj motocykel BMW R nineT. Už v úvodnej, akciou nabitej scéne naplno predvedie svoju športovú dynamiku a výkon nový model BMW M3. Úchvatné BMW radu 6 Gran Coupé vo filme Na plný plyn poslúži bratom ako únikové vozidlo hneď pri niekoľkých príležitostiach. Mihnú sa tu aj nové BMW radu 4 Cabrio, kultové BMW i8 a vzácny veterán BMW 327.

Scott Eastwood bol viditeľne nadšený: „Preháňať sa na automobiloch BMW je vždy úžasné! BMW 327 je nádherný veterán, ktorý vás skrátka nenechá chladným. A aj jazda v modeli M3 bola riadny zážitok. Jasne z neho cítiť jeho osobitú dynamiku, ktorá mi trochu pripomína nové BMW radu 5, s ktorým som pracoval predtým.“

Spolupráca medzi filmom Na plný plyn a značkou BMW je dokonalou kombináciou, vzhľadom na zjavné zameranie filmu na mladých ľudí a automobilových nadšencov. Jeho pútavý príbeh pretkaný dynamickými automobilovými naháňačkami a humornými situáciami skvele zodpovedá ústrednému prísľubu značky BMW v podobe radosti z jazdy. Dôraz, ktorý kladie na dynamiku, výkony a automobilovú estetiku ducha značky ešte zdôrazňuje.

Film Na plný plyn predstavuje ďalší krok produktívnej spolupráce BMW s hercom a modelom Scottom Eastwoodom. Spoločnosť BMW s týmto Američanom spolupracovala už na medzinárodnej marketingovej kampani ZRODENÉ PRE ÚSPECH nového BMW radu 5. Táto kombinácia skrátka skvele funguje: Scott Eastwood je stelesnením sviežej, mladej energie. Jeho ambicióznosť a dynamika k značke BMW dokonale sedia.

Vozidlá BMW Group sa pravidelne zjavujú v popredných medzinárodných trhákoch, ako napríklad sérii Mission: Impossible, ale aj menších špičkových počinoch, ako je titul Na plný plyn.

BMW je zároveň dlhoročným partnerom Asociácie amerických režisérov, ktorej každoročné ocenenia za výnimočnú prácu v oblasti televízie a filmu patria medzi najprestížnejšie a považujú sa za spoľahlivú prognózu pred odovzdávaním Cien akadémie (Oskarov).

Značka BMW je navyše často na filmovej scéne aktívna aj samostatne, čoho dôkazom je aj nový počin z legendárnej série krátkych filmov BMW, tentoraz pod názvom The Escape. Kultový jazdec Clive Owen si opäť raz sadá za volant vozidla BMW a uniká z ťažkej situácie v rámci vzrušujúcej automobilovej naháňačky.

 

Na plný plyn sa v kinách na celom svete predstaví od konca júna 2017. Slovenská premiéra filmu je už zajtra 29.6.2017.

Trailer:


Zdroj: https://www.press.bmwgroup.com/slovak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *