Najbrutálnejší vrahovia (1/10) – Masový mäsiar

Robert William Pickton sa narodil 24.októbra 1949 v Port Coquitlam v Kanade. Svet si ho však navždy zapamätá ako sériového vraha, ktorý usmrtil 49 žien. Jeho krvilačné bláznenie začalo v roku 1983 a trvalo do 22.februára 2002. Policajti po ňom poľovali takmer celých 20 rokov a za tento čas si vyslúžil prezývku Prasačí farmársky zabijak Willie.

O jeho detstve nie je známych veľa informácií kvôli Kanadským zákonom pre ochranu odsúdených. Robert Pickton vyrastal v rodine chovateľov ošípaných, ktorí sa tejto práci venovali po celé tri generácie. Avšak, v čase jeho vražedného besnenia sa Pickton z veľkej časti vzdal farmy a rozhodol sa založiť si vlastnú poľnohospodársku spoločnosť s jeho dvoma súrodencami. Davidom Francisom Picktonom a Lindou Louise Wrightovou. Na tejto farme neskôr Pickton páchal svoje ohavné činy.

Robert Pickton patril medzi obľúbených ľudí vo svojej komunite. Veď čo by ste povedali o človeku, ktorý každú nedeľu sedí v prvej lavici, v miestnom kostole. Robert takticky pracoval ako mäsiar a tak, keď ho z času na čas niekto z jeho okolia uvidel s krvavými rukami, tak to nepovažoval za čudné. Obľúbený mäsiar, ktorý svojim zákazníkom vždy vyšiel v ústrety. Tak okolie vnímalo dobráckeho Roberta.

Chuť na jeho chutnučké mäsko však jeho susedov prešla, keď sa dozvedeli, že do svojej fantastickej klobásy či tlačenky sem – tam hodil nejaké to črievko svojej obete a to ešte aj za prémiovú cenu! Takže nabudúce, keď pôjdete do mäsiarstva, buďte opatrnejší, keď uvidíte nejaký luxusný výrobok v akcii.

Svoje obete Robert zvyčajne udusil drôtom alebo ich jednoducho zastrelil. Medzi jeho obete zväčša patrili ženy, ktoré nemali ľahký život, trpeli rôznymi závislosťami alebo pracovali ako prostitútky.

Jeho prvou obeťou bola Marnie Lee Freyová. Freyovej zmiznutie bolo pôvodne nahlásené v Campbell River, ale v skutočnosti zmizla vo Vancouveri. Bola známa svojou drogovou závislosťou a taktiež tým, že pracovala ako prostitútka v oblasti Downtown Eastside. Naposledy bola videná v auguste 1997. Zdalo sa, že má všetko – domov, milujúcu rodinu, ktorá ju podporovala. Dokonca navštevovala kresťanskú školu. Ale keď mala Marnie Frey 18 rokov,  tak sa jej narodila dcéra a tým sa jej život zmenil. Bola vtiahnutá do sveta drog a prostitúcie. Aj napriek svojim problémom a závislosti Marney volávala niekedy až osem krát denne domov, aby zistila ako sa má jej dcéra. Naposledy zavolala domov 4.septembra 1999. Odvtedy už o nej nikto nepočul. Jej pozostatky boli medzi tými, ktoré neskôr vyšetrovatelia našli na farme v Port Coquitlam.

V roku 1997 bol Robert obvinený z pokusu o vraždu prostitútky menom Wendy Lynn Eistetter, ktorú sa pokúsil dobodať. Obaja, Eistetterová a Pickton, utrpeli bodné zranenia a následne boli ošetrení v tej istej nemocnici. V Picktonovej taške bol nájdený kľúč od pút, ktoré mala Eistetterová na zápästí. Obvinenie však bolo zrušené lebo prokurátori cítili, že obeť, ktorá bola narkomanom, bola príliš nestabilná na to, aby poskytla presné svedectvo.

Dňa 5. februára 2002 bol však Pickton zatknutý, keď polícia, konajúca na základe príkazu pre porušenie strelných zbraní, našla osobný majetok nezvestnej ženy na farme. Druhý súdny príkaz bol získaný, aby sa mohlo pokračovať v prehliadke farmy v rámci vyšetrovania BC Missing Women, ktoré vyšetruje zmiznutie žien. Pri dôkladnejšom prehľadávaní pozemkov našli pozostatky niektorých obetí ako lebky rozrezané na polovicu, plnené ľudskými rukami a nohami. Taktiež našli DNA z 33 žien, krvavé oblečenie patriace obetiam, čeľuste a zuby patriace jednej obeti. Taktiež našli jeho revolver ráže 22 s dildom pripevneným na jeho hlaveň, dva páry umelých kožušinových pút, pár okuliarov na nočné videnie a fotky odpadkov obsahujúce pozostatky obetí. Pickton tvrdil, že vibrátor, ktorý mal na sebe DNA obete, mal fungovať ako provizórny tlmič.

Bol obvinený z usmrtenia ďalších 20tich žien, z ktorých mnohé pochádzali z Vancouver Downtown Eastside. 6. decembra 2007 porota uznala Picktona vinným zo šiestich vrážd. Trest mu však bol znížený z prvého stupňa na druhý stupeň. Bol odsúdený na doživotné väzenie, ktoré v Kanade prináša možnosť odopretia po 25 rokoch a je najvyšším možným trestom za vraždu druhého stupňa. Počas súdneho pojednávania bol k Picktonovi nasadený tajný agent z kancelárie generálneho inšpektora, ktorý predstieral, že je Picktonov spolubývajúci v cele. Po tom, čo sa mu Pickton priznal k vraždám 49 žien, povedal: „I was gonna do one more, make it an even 50. That’s why I was sloppy, I wanted one more. Make… make the big five-O.“, čiže chcel spáchať ešte jednu vraždu aby tak dokonal okrúhle číslo 50. 22. januára Koruna vyhlásila Picktona za vinného a definitívne ho odsúdila na doživotie.

V roku 2015 sa začal vo Vancouveri natáčať film s názvom Full Flood od spoločnosti CBC-TV film . Podľa knihy Stevieho Camerona, On the Farm, boli vymenené životné príbehy Picktonových obetí za fiktívny príbeh o ženách v centre mesta Eastside, ktoré sa stalo obeťami sériového vraha. Picktona vo filme stvárnil Ben Cotton. V roku 2016 bol film vypustený na filmové plátna pod názvom Na farme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *