Mitsubishi Eclipse Cross na Dakare 2019 Miestny hrdina

Hoci továrenské tímy Mitsubishi Motors zo sveta motor športu už vymizli, úspechy a povesť spojená s 12 víťazstvami na Dakare a 5 titulov vo WRC ** (okrem iných) sú pevnou súčasťou histórie a DNA značky Mitsubishi.

Španielsky športový duch
V tomto smere vždy zohrávali významnú úlohu lokálni distribútori vozidiel Mitsubishi Motors, od kľúčového rozhodnutia francúzskeho distribútora SONAUTO začiatkom 80. rokov nasadiť do dakarského závodu vtedy úplne nové Pajero, až po dnešnú podporu, ktorú poskytuje Mitsubishi Motors Spain miestnej pretekárke Cristine Gutiérrezová s jej vozidlom Eclipse Cross v triede upravených sériových vozidiel (foto T1) na Dakare 2019, usporiadanom od 6. do 17. januára 2019.

Spoločne so svojím španielskym navigátorom Pablom Huetom sa 26-ročná španielska pilotka – ktorá je veľvyslankyňou bezpečnostného programu Vial Fun spoločnosti Santander Consumer Finance – vydá do závodu, ktorý by mal byť minimálne rovnako náročný ako predchádzajúce ročníky a ktorý bude zahŕňať 5 000 km meraných úsekov rozdelených do desiatich etáp, z toho 70% v piesku.

Po dôkladných prípravách je Cristina už plne pripravená na svoj tretí ročník (po rokoch 2017 a potom 2018, keď do cieľa dorazila ako najlepšie hodnotená medzi ženami): „Ako pred každou účasťou na Dakare máte veľké očakávania, ale zároveň pociťujete mimoriadne veľký rešpekt. Prvoradým cieľom je samozrejme dôjsť až do cieľa tejto najnáročnejšie rally sveta, už tretíkrát v rade.“

Cristina Ďalej dopĺňa: „Vďaka novému vozidlu a novému tímu však budeme schopní zapojiť sa do bojov v plnej miere a postaviť sa našim súperom v najťažších etapách Dakaru. Jasno mám rozhodne v tom, že po dvoch rokoch skúseností na Dakare si to tento rok naozaj užijem.“

Pretekársky špeciál Eclipse Cross

 

Sériové Mitsubishi Eclipse Cross v ponuke dieslový agregát nemá. Ale pretekársky špeciál bude vyzbrojený naftovým turbom prepĺňaným motorom s výkonom 340 k a s krútiacim momentom 686 Nm.

Cristina Gutiérrez, ktorá si predsavzala dôjsť do cieľa v prvej dvadsiatke, vyráža do 41. ročníka Rally Dakar s vozidlom Mitsubishi Eclipse Cross T1 v triede upravených sériových vozidiel.

Cristina o svojom vozidle uviedla: „Z môjho pohľadu je to v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi veľký posun vpred. Vozidlo je veľmi rýchle, súčasne sa jednoduchšie riadi a má aj lepšie terénne schopnosti. Pretekársky špeciál, ktorého dizajn je inšpirovaný vydareným sériovým modelom Eclipse Cross, je vskutku úžasný: Je to najpozoruhodnejšie vozidlo, na akom som doteraz jazdila, a tiež priťahuje veľa pozornosti!“

Cristinu môžete sledovať na linku: https://www.cristinagutierreztt.com/

 

Zdroj: Mitsubishi Motors Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *