Komplikuje život a vzťah. Ako sa zbaviť problémov s erekciou a byť fit?

Je obrovské množstvo mužov v zrelom veku, ktorým je tento problém veľmi dobre známy. Avšak,  viac prežitých rokov vždy nemusí byť jediný dôvod, pre ktorý sa páni erektilnou dysfunkciou trápia a ničí im nielen zdravie, ale aj vzťah. Ako sa jej teda zbaviť?

 

Najlepšia liečba erektilnej dysfunkcie môže zahŕňať konzultáciu s lekárom a užívanie bezpečných tabletiek na potenciu. Avšak, medzi prírodné lieky môžu patriť aj zmeny v strave, konzumácii alkoholu a životnom štýle.

 

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť, máme pre vás niekoľko úžasných a jednoduchých príkladov.

Snažte sa zlepšiť kvalitu spánku

Dobrý spánok je kľúčom k dobrému dňu. Poruchy spánku sú však spojené s mnohými rôznymi zdravotnými problémami, vrátane dlhodobých problémov s erekciou. Ak preto trpíte nedostatkom alebo nízkou kvalitou spánku, porozprávajte sa s odborníkom o možných spôsoboch liečby. Ak to nie je až také zlé, môžete vyskúšať metódy na zlepšenie spánkových návykov. Vetranie spálne, správne osvetlenie a strava, ktorá nezaťaží tráviaci systém, môžu byť dobré a účinné spôsoby, ako lepšie spať.

Zbavte sa stresu a depresie

Depresia a stres môžu mať na libido veľmi negatívny vplyv. Ani na iné a menej vzrušujúce činnosti predsa nemáme chuť, ak naše telo zasiahli tieto negatívne stavy úzkosti. Odstrániť zo života negatívne vplyvy depresie a stresu je teda dobré riešenie. Môžete to vykonať terapiou alebo odpočinkom.

 

Veľmi dobré na relaxáciu sú aj knihy, no môžete si dopriať aj príjemný wellness pobyt v Piešťanoch, na ktorom dáte do poriadku celé telo.

Zaraďte do svojho bežného života fyzickú aktivitu

Existuje mnoho spôsobov, ako fyzická aktivita zlepšuje sexuálnu túžbu. Mnohé z nich zahŕňajú pozitívne vnímanie vlastného tela, zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia a nálady, zvýšenú aktivitu sympatického nervového systému a zlepšenie endokrinného systému. Dokonca je vedecky dokázané, že cvičenie zvyšuje libido.

 

Stačí si na túto činnosť, vykonávanú ideálne na čerstvom vzduchu, nájsť pár minút denne a budete sa cítiť omnoho lepšie a vaše libido sa zvýši.

Hľadajte pomoc v kuchyni

Aj keď neexistuje žiadne magické jedlo, ktoré by okamžite zvýšilo vašu sexuálnu túžbu, za myšlienkou afrodiziakálnych potravín je veľa pravdy. Tieto potraviny sú viac zamerané na získanie kľúčových živín a dobrých vlastností, než na magické „stláčanie gombíkov“, aby ste hneď zabodovali.

 

Niektoré druhy potravín, ktoré sú dobré pre libido, zahŕňajú:

 

  • Potraviny bohaté na zinok, ktoré regulujú testosterón a výdrž, ako sú ustrice, červené mäso a píniové oriešky.
  • Posilňovače výdrže a krvného obehu, ako sú čerstvé produkty, celé zrná a strukoviny.
  • Potraviny s vysokým obsahom flavonoidov, ktoré pomáhajú predchádzať sexuálnej dysfunkcii, ako sú citrusy, paprika, čaj a kakao.

Tak ich vyskúšajte, určite ich zopár doma nájdete.