Nájdite si čas! Návšteva, od ktorej je závislé vaše zdravie a život

V dnešnej dobe a napriek technologickému a vedeckému pokroku je pravidelná návšteva urológa medzi mužmi stále tabu. Byť ale informovaný o diagnostických metódach a liečbe rakoviny prostaty je nápomocné pri rozhodovaní o vašom zdraví. Rakovina prostaty je jednou z najčastejších chorôb u mužskej populácie vo veku 50 a viac rokov.

Nie je to však jediný dôvod, pre ktorý by ste si mali nájsť čas na návštevu tohto špecialistu.

Kedy je najvyšší čas na preventívnu urologickú prehliadku?

Urológ sa špecializuje na patológie mužských reprodukčných orgánov, ako aj močového systému. Na návštevu k tomuto lekárovi sa mužovi vyplatí raz ročne vo veku od 45 rokov. Avšak, tí, ktorí majú príbuzného s rakovinou prostaty, by mali popremýšľať nad preventívnou urologickou prehliadkou už vo veku od 40 rokov.

Urológ vám môže pomôcť včas odhaliť ochorenie, o ktorom ste ani netušili a v prípade potreby podchytiť jeho príznaky a včas vás diagnózy bez zbytočných komplikácií zbaviť.

Ak spozorujete príznaky dysfunkcie urogenitálneho traktu, určite by ste sa mali poradiť s urológom – bez ohľadu na váš vek. Lieči veľmi veľa problémov súvisiacich s pohlavnými orgánmi. Preventívne prehliadky u urológa však môžu byť život zachraňujúce najmä v oblasti včasného záchytu rakoviny prostaty, ktorá je treťou najčastejšou príčinou úmrtia na rakovinu u mužov.

Zabudnite na nepríjemnú bolesť panvového dna

Urogenitálny trakt je komplexný systém a vytvára množstvo rôznych klinických obrazov. Úlohou urológa je diagnostikovať tieto klinické obrazy a podľa toho ich úspešne liečiť. Týka sa to aj nepríjemnej bolesti panvového dna, ktorá môže znamenať problémy s močením, zápalmi a erektilnou dysfunkciou.

Pomocou fokusovaných rázových vĺn vás však dokáže dobrý urológ tejto bolesti a súvisiacich príznakov zbaviť. Aj pre tento prípad je ale potrebné absolvovať urologickú prehliadku, ktorá vám môže vrátiť postupom času a pri správnej liečbe stratenú chuť do života.

 

 

PR Článok