Zdravotný madrac by mal potrebám a krivkám vašej chrbtice dokonale rozumieť

V mnohých prípadoch sú fyzické ťažkosti, ako sú bolesti chrbta, krku a kĺbov, výsledkom nesprávneho držania tela počas spánku. Medzi najčastejšie spúšťače akútnych a chronických príznakov patrí okrem chorôb aj stres v bežnom živote v súvislosti s nepriaznivou polohou tela počas noci.

Kvalitný zdravotný matrac je v oboch prípadoch vhodným, šetrným a bezrizikovým prostriedkom na dosiahnutie citeľnej úľavy v priebehu niekoľkých hodín či dní a minimalizáciu alebo úplné odstránenie utrpenia na dlhší čas.

Kostrové svalstvo sa zotavuje len v noci a na dobrej podložke

Vzpriamená chôdza je považovaná za jednu zo základných charakteristík rozvoja moderného človeka. Napriek všetkým svojim výhodám toto prirodzene zriedkavé a mimoriadne držanie tela spôsobuje rôzne problémy, z ktorých mnohé pramenia z rozloženia hmotnosti.

Spánok na anatomicky správnom madraci záťaž tejto časti tela eliminuje a kostrové svalstvo sa počas noci zotavuje.

Bežnou príčinou vašich bolestí môže byť zlý spánok

Ortopedické matrace umožňujú telu počas noci optimálne odľahčiť chrbticu a na ňu napojené svaly s cieľom dosiahnuť maximálny výkon a odolnosť. Túto úlohu plnia bodovo elastickým pohlcovaním hmotnosti a rozložením tlaku na veľkú plochu. Špeciálne zdravotné matrace svojou konštrukciou a materiálovými vlastnosťami podopierajú spiaceho človeka tak, že jeho chrbtica je v anatomicky priaznivej polohe. Špecificky chráni kostnú štruktúru, kĺby, väzy a medzistavcové platničky, aby si vybudovali odolnosť a udržali si ju po celý deň.

Zaujímavosť: Vedeli ste, že výška človeka v skorých ranných hodinách je v priemere asi o dva centimetre väčšia ako v neskorých večerných hodinách. Tento rozdiel vyplýva z procesov, ktoré prebiehajú počas noci.

Ak lôžko ale nespĺňa ortopedické požiadavky na bezproblémový pohyb, napríklad preto, že svaly alebo väzivo zostávajú vzhľadom na svoju polohu napäté, dochádza k akútnym a chronickým následkom. Rýchlym dôsledkom je mierna až stredná bolesť, ktorá sa v jednotlivých dňoch mení v intenzite, no v priebehu času sa neustále zvyšuje.

Kĺby a medzistavcové platničky z dlhodobého hľadiska pre svoju zníženú odolnosť nedokážu plniť svoju úlohu a dochádza k ich predčasnému, postupnému a nenávratnému opotrebovaniu. Kvalitná podložka počas noci to môže veľmi jednoducho a rýchlo zmeniť.

 

 

PR Článok