Semifinále Ligy Majstrov bolo vyžrebované

Vo finále bude jeden z favoritov a jeden z čiernych koňov tohto ročníka. Futbalová Liga Majstrov spoznala dnes popoludní, zloženie semifinálových dvojíc.

V prvom semifinále nastúpia proti sebe aj mužstvá, s ktorými asi viacerí do TOP 4 nepočítali. Anglický Liverpool FC sa stretne v súboji o miestenku do kyjevského finále s talianskym AS Rím. Rimania v štvrťfinále prekvapili Barcelonu a po domácom víťazstve 3:0 sa vďaka strelenému gólu na Camp Nou (prehra 4:1) dostali ďalej. The Reds zase v štvrťfinále pokorili Manchester City doma 3:0 a v odvete si  pozorným bránením a smrtiacimi protiútokmi poistili postup víťazstvom 1:2.

Prvý zápas sa odohrá 24. apríla na Anfield Road. Odveta je na programe 2. mája v Ríme.

Druhú semifinálovú dvojicu obstarajú hráči Realu Madrid a Bayernu Mníchov. Bavori si v štvrťfinále nenarobili veľa problémov a prešli cez španielsku Sevillu. Zato Real Madrid sa musel tuho obracať pri súboji s Juventusom. V taliansku sa aj prispením krásnych nožničiek Cristiana Ronalda tešili madridčania po víťazstve 0:3. No na domácej pôde sa nechali poriadne zaskočiť a po hodine hry už prehrávali rovnakým skóre, čo duel posielalo do predĺženia. Dramatický večer na Bernábeu vyvrcholil v 6. minúte nadstaveného času, kedy rozhodca Michael Olivier odpískal pre Real penaltu. Ronaldovi tak už nič nebránilo rozhodnúť o postupe a pokutový kop premenil.

Prvý zápas sa odohrá 25. apríla v Mníchove a odveta je na programu 1. mája v Madride.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *