Starostlivosť, ktorú si vaše auto zamiluje?

Aby vám auto slúžilo bez najmenších problémov a starostí a zachovala sa v ňom čistota a pohodlie, máte k dispozícii desiatky rôznych produktov. Aj vďaka nim vám môže auto slúžiť dlhšie ako desať rokov. Treba si ale vedieť vybrať.

Ponúkame vám preto prehľad toho, čo vám zaručí pri jazde autom potrebný komfort a pohodlie.

Čistota je kľúčom k príjemnej jazde

Nemožno tvrdiť, že existuje súvislosť medzi rýchlosťou pohybu a stavom interiéru vozidla, ale v každom prípade jazda v blate nie je pre väčšinu z vás asi príjemným zážitkom. Pre tých, ktorí sa snažia udržiavať čistotu v kabíne, existujú najmenej dva spôsoby, ako to dosiahnuť: vyhľadať pomoc pri profesionálnom umývaní auta alebo sa spoliehať na svoju vlastnú silu a vykonať čistenie svojpomocne.

Prvá možnosť je najjednoduchšia a všetko, čo si od vás vyžaduje, sú peniaze, čas a tiež vedomosti o tom, ktoré umývanie auta bude dôkladné a vozidlo pritom ošetrené všetkými potrebnými prostriedkami.

Môžete si tiež ale urobiť všetko sami, na pultoch obchodov sú predsa prezentované stovky pomocných výrobkov. Každý si ale bude musieť vybrať produkt starostlivosti o vozidlo takej kvality a cenovej kategórie, ktorý sa najviac hodí pre jeho auto a peňaženku.

Starostlivosť o pneumatiky a kolesá

Kolesá vozidla sú najdôležitejšou časťou vozidla, a preto si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Tuning a jazdné vlastnosti auta zaistia špeciálne rozširovacie podložky. Ich inštaláciou si môžete svoje auto veľmi dobre vylepšiť a premeniť na výkonný stroj.

Aby sa zvýšila životnosť kolies a pneumatík, je potrebné ich z času na čas  aj „prebehnúť“ čistiacimi prostriedkami. Čistiace prostriedky okrem rozpúšťania vysušenej vrstvy nečistôt pokrývajú povrch gumy polymérnym filmom. Vďaka tomu sú potom pneumatiky a disky chránené pred negatívnymi účinkami prostredia a vyzerajú dobre upravené a čisté.

Starostlivosť o telo automobilu

Na ovládanie automobilu používajú majitelia rôzne časti vozidla. Nie vždy sú ale uspôsobené k potrebnému pohodliu a komfortu jednotlivca.

Jedným z doplnkov, ktoré vám to pomôžu zmeniť, sú športové volanty, ktoré sa okrem vzhľadu líšia od svojich štandardov súborom určitých funkcií. Umožňujú ľahké manévrovanie s autom a sú jednou z hlavných súčastí dizajnu automobilu, na ktorú budete neskutočne pyšní.

Pokiaľ ale nebudete dbať na pravidelnú údržbu, aj napriek odolnosti použitého materiálu pri výrobe, sa môžu funkcie jednotlivých doplnkov dostať do svojho pôvodného stavu. Dobrou prevenciou je pravidelné čistenie interiéru.

Najbežnejším čističom je šampón s obsahom špeciálnych látok. Jeho použitím môžete stroj zbaviť akejkoľvek kontaminácie. Ak šampón obsahuje špeciálny vosk, potom po dokončení umývacieho procesu bude stačiť utrieť auto handrou a získate tak úžasný lesk. V mnohých prípadoch má tiež veľmi dobré ochranné vlastnosti.

Či už sa rozhodnete zveriť svoj automobil autoumyvárke alebo si ho vyčistiť sami, je vaše slobodné rozhodnutie. Hlavná vec je nezabudnúť, že čisté lesklé auto s modernými doplnkami nielenže

 

Pr článok