Haas potvrdil jazdecké zloženie na budúcu sezónu

Už je to oficiálne. Kevin Magnussen a Romain Grosjean zostávajú v tíme Haas aj pre budúcoročnú sezónu Formuly 1.

Momentálny ročník je snáď najdivokejší, čo sa týka zmien jazdcov pre budúcu sezónu F1. Špekulácie neobchádzali ani americkú stajňu Haas, ktorá dnes oznámila, že obaja jej účastní piloti ostávajú v tíme aj pre budúci rok. Vydýchnuť si tak mohol najmä francúzsky pilot Romain Grosjean. Ten v doterajšom priebehu nepodával uspokojivé výkony. So ziskom 27 bodov je na 14. pozícii v poradí jazdcov, čo je 5 miest za svojim kolegom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt grosjean and magnussen

„Už od samého začiatku sme potrebovali skúsených jazdcov pre náš ďalší rozvoj. Od posledného roku sme sa výrazne zlepšili a tak bolo rozhodnutie o ponechaní oboch jazdcov celkom ľahké.“ – povedal tímový šéf Haasu  Guenther Steiner.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Haasu  Guenther Steiner.

Pre Grosjeana bude budúca sezóna už deviatou, ktorú si odkrúti ako jazdec F1. Magnussena čaká piaty súťažný ročník. „Je ohromné vidieť, čo všetko sme dosiahli za relatívne krátky čas čo pôsobíme v F1. Som šťastný, že môžem aj naďalej reprezentovať stajňu a jej partnerov. Gene Haas vybudoval niečo úžasné a my to môžeme ešte zlepšiť. To je pre mňa veľká pocta.“ – vyjadril sa tridsaťdvaročný Francúz.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt grosjean and magnussen

Po odhalení jazdeckého zloženia Haasu tak už ostávajú len tri tímy, pri ktorých netušíme, koho posadia do kokpitu svojich áut v budúcom roku. Sú to Torro Rosso, Force India  a Williams.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *