Fattyho cesta – Česká verzia Extreme Weight Loss

Mnoho z nás určite postrehlo fenomén z pred niekoľkých rokov, ktorý „fičal“ v USA. Vieme, že USA má vysoký podiel na obezite vo svete.  Práve preto zožali úspech relácie Extreme Makeover, Extreme Weight Loss a ďalšie podobné. Ich podstatou bola premena ľudí, ktorí trpeli extrémnou nadváhou na ľudí s „normálnou“ váhou. V rovnakej situácii sa ocitol aj Karel Sivák, český streamer a youtuber, známy skôr ako FattyPillow.

 

Zdroj: idnes.cz

 

Ten trpí od mala problémami s obezitou. Často krát sa podľa vlastných slov stal obeťou šikany. Ľudia ho kvôli prebytočným kilám zosmiešňovali, čo sa prejavilo na jeho psychike. Upadal do depresií, ktoré riešil prejedaním, čo v konečnom dôsledku jeho stav zhoršilo. Keď však začal tvoriť videá na YouTube a streamovať na Twitch.tv, sám si robil srandu zo svojho tela a vybudoval si na ňom image. Došlo to až tak ďaleko, že sa jeho váha údajne vyšplhala na hodnotu 180 kg. Obezita sa podpísala na jeho zdravotnom stave, čo si začal uvedomovať. Svojím fanúšikom a svojej priateľke avizoval, že pripravuje projekt, ktorý mu zmení život k lepšiemu. Po istom čase nečinnosti mu do cesty prišiel tvrdý rozchod, ktorý ho však neodradil, ale nakopol ho k tomu začať na sebe naozaj makať. Vznikol projekt „Fattyho cesta“, vďaka ktorému máme možnosť vidieť jeho premenu v reálnom čase.

 

Projekt „Fattyho cesta“ započal založením kanálu na YouTube s rovnakým názvom, kde presne pred mesiacom vydal úvodné video, v ktorom popisoval svoj život od detstva. O tom, ako bol už od mala väčší od rovesníkov, o svojich problémoch, ktoré sa snažil „zajesť“ veľkým množstvom nezdravého jedla. Pod vedením Aleša Lamku, online trénera začal doma cvičiť. Na začiatok si zadovážil pár nakladacích jednoručiek a bežecký pás. Na tomto kanáli máme dokonca možnosť vidieť konzultácie s Alešom. Ten mu často vysvetľuje až triviálne veci až kým to nepochopí, za čo má od nás obrovský obdiv. Fatty sám povedal: „Je mi jedno ako vyzerám. Robím to pre svoje zdravie. Chcem tým zároveň motivovať mladých, ktorí majú podobné problémy.“

 

 

Karlovi držíme palce a budeme sledovať jeho premenu. Veríme, že čoskoro zvládne ísť cvičiť do posilňovne, kde nebude používať len ľahké jednoručky. Karel má však pravdu v tom, že pre neho je dobré, že sa aspoň hýbe. S tým samozrejme súhlasíme, no pevne dúfame, že časom v tréningu pritvrdí a za 1-2 roky uvidíme nového človeka. Zároveň budeme radi aj my, keď človek s takým vplyvom namotivuje mladých, aby so sebou tiež niečo robili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *