Potrebujete rýchlo schudnúť? Vyskúšajte tieto 3 efektívne cviky na brucho

Potrebujete rýchlo schudnúť? Vyskúšajte tieto 3 efektívne cviky na brucho

Túžite aj vy po vypracovanom bruchu, ktorým sa dnes pýši nejeden fitness nadšenec na sociálnych sieťach? Brucho patrí medzi najproblematickejšie partie mnohých ľudí. Na to, aby vyzeralo presne podľa vašich predstáv, musíte poznať tie najlepšie cviky. Toto sú tri z nich.

1. Plank

 


zdroj: Pexels.com

Prvým a veľmi účinným cvikom na brucho je plank, známy aj ako doska. Jeho výhodou je najmä to, že na cvičenie nebudete potrebovať žiadne fitness prístroje. Na chudnutie a rysovanie vám stačí vaše telo.

Na prvý pohľad môže plank vyzerať veľmi jednoducho. Opak je však pravdou. Ide o jeden z najefektívnejších a najintenzívnejších cvikov vhodných pre ženy aj mužov.

Plank má veľké množstvo výhod. Je skvelým cvikom na spodné brucho, šikmé svalstvo a svalstvo na chrbtici. Podporuje stabilitu a správne držanie tela.

Okrem klasického planku môžete cvičiť aj rôzne ďalšie alternatívy. K nim sa radí napríklad side plank, čiže doska na pravú alebo ľavú stranu.


zdroj: Pexels.com

A ako plank cvičiť?

Klasický plank začínate v pozícií, kedy sa predlaktiami držíte na zemi. Nohy sú natiahnuté a stojíte len na špičkách. Trup držte rovno. Snažte sa nehrbiť ani neprehýbať. Hlavu nezdvíhajte, pozerajte do zeme.

V tejto polohe vydržte na začiatok 30 sekúnd. Následne čas predlžujte. Po čase zvládnete aj 45 či 60 sekúnd.

Side plank cvičíte veľmi podobne. Začnite v rovnakej polohe s tým, že sa otočíte na ľavú alebo pravú stranu. Tento cvik je dobrý najmä na šikmé brušné svalstvo.

2. Sed-ľah


zdroj: Pexels.com

Sed-ľah, známy aj pod názvom brušáky, je skvelým cvikom na brucho pre mužov aj ženy. Pomocou neho viete precvičiť najmä časť s názvom “jadro”. V angličtine známa ako “core”.

To, ako brušáky cvičiť, vie asi každý z nás. Ľahnite si na chrbát a nohy si o niečo zaprite. Poprípade si ich nezaprite vôbec. Sed-ľah je v takomto prípade ťažší, no účinnejší.

Pri tomto cviku je potrebné vedieť jednu vec. Rýchle opakovanie bez správnej techniky je zbytočné. Vy budete unavení a na bruchu cvičenie nebude vôbec vidieť.

Pri cvičení sa nikam neponáhľajte. Máte čas. Spravte radšej menej správnych opakovaní, ako viac a nesprávnych.

3. Horolezec


zdroj: Pexels.com

Medzi najúčinnejšie cviky na brucho a spaľovanie sa radí tzv. horolezec. V prípade, že cvičíte podľa anglických videí alebo plánov, cvik poznáte pod názvom “mountain climbers”. Horolezec sa cvičí jednoducho. Zapájate pri ňom aj spodnú časť tela.

A ako tento cvik cvičiť?

Na začiatok sa dajte do pozície cviku plank. Namiesto toho, aby ste sa opierali o zem lakťami, sa nadvihnite a podopierajte sa dlaňami. V takejto pozícii môžete začať striedavo priťahovať nohy k hrudi.

Ak by ste chceli cvik trochu pozmeniť a zamerať sa najmä na šikmé svalstvo, nohy priťahujte šikmo. To znamená, ľavú nohu napravo a pravú naľavo.

Rovnako ako pri planku, aj pri horolezcovi je dôležité nehrbiť sa. Hlavu zbytočne nezdvíhajte. Pozerajte sa do zeme.

Dôležitá je aj strava

Chudnutie z brucha je dôležité podporiť správnou stravou a rôznymi doplnkami. Medzi ne sa radia spaľovače tukov ako napríklad Zion Labs. Tie vedia podporiť chudnutie a priniesť vám výsledky omnoho rýchlejšie.

Zo stravy vyškrtnite zbytočné cukry a tuky. Zaraďte viac zeleniny a ovocia. Nezabúdajte ani na pitný režim.

Zhrnutie

Ak skutočne túžite po vypracovanom bruchu, stavte na tieto tri cviky. Okrem toho, že si pomocou nich precvičíte úplne všetky brušné svaly, nepotrebujete k nim žiadne pomôcky. Stačí vám vaša vlastná váha.