F1: Virtuálne preteky v Číne. K pilotom pribudli známi futbalisti

Blíži sa tretie podujatie zo série náhradných pretekov Formuly 1, ktoré už dnes hostí virtuálnych okruh v Číne. Po dlhej rovinke šanghajskej trate sa bude sa bude preháňať sedem aktuálnych pilotov F1, ktorých okrem iných hostí doplní aj Thibaut Courtois. Brankára Realu Madrid uvidíme v monoposte Red Bullu. 

Pridá sa Carlos Sainz

Po víťaznom debute Charlesa Leclerca sa mladý Monačan predstaví aj v ďalších pretekoch, v ktorých bude nepochybne mieriť za druhým prvenstvom. Počet konkurentov zo súčasného štartového poľa F1 sa oproti posledným pretekom mierne navýšil. Alexandra Albona, Georga Russella, Nicosala Latifiho, Antonia Giovanazziho a Landa Norrisa, dopĺňa Španiel Carlos Sainz. McLaren tak bude dnes po Williamse druhým tímom, ktorý odštartuje s oboma svojimi jazdcami. Stabilnú zostavu má tiež Mercedes, ktorý do pretekov opäť vybral Stoffela Vandoorna a Estebana Gutierreza.

On Track During The Virtual Bahrain GP

Popri súčasných hviezdach „efjednotky“ uvidíme aj mladé talenty z F2. Červený monopost Ferrari bude pilotovať Calum Illot. Do virtuálneho kokpitu Alfy Romeo zasadne zase Juan Manuel Correa, ktorý bol účastníkom tragickej nehody počas minuloročného belgického víkendu. V autách Haasu budeme sledovať mladíkov Louisa Delatraza a Pietra Fittipaldiho. Okrem brankára Realu Madrid bude na online trati aj ďalší známy futbalita. Ciro Immobile sa predstaví vo farbách Alpha Tauri. Po vynechaní minulého podujatia sa vracia aj Guanyu Zhou, víťaz prvých virtuálnych pretekov v Bahrajne.

Nedeľná Veľká cena Číny začína po 19:00. Pretekom s dĺžkou dvadsaťosem kôl bude prechádzať už tradičná kvalifikácia. Celé nedeľne podujatie bude trvať zhruba hodinu a pol.