Charles Leclerc vyhral svoje druhé virtuálne preteky. Lando Norris sa opäť nepripojil

Začína rodiť virtuálna éra Charlesa Leclerca? Monacký pretekár v službách Ferrari zvíťazil aj vo svojich druhých online pretekoch. Mal však o konkurenta menej, kedže Landovi Norrisovi sa opäť nepodarilo pripojiť do hry.

Leclerc vs. Albon

Hlavným pretekom na šanghajskom okruhu predchádzala tradičná kvalifikácia, ktorú poznačilo niekoľko penalizácii za nedovolené blokovanie. O dobrú pozíciu na štarte tak prišiel George Russell či Stofel Vandoorne. Prvý rad tak patril Charlesovi Leclercovi a druhému Alexovi Albonovi. Oboch dopĺňali ešte mladí jazdci z F2 Guanyu Zhou a Louis Delatraz.

Zdroj: F1.com

Úvodné kolá ozvláštnila nehoda Carlosa Sainza, ktorý tvrdo narazil do bariéry. Kedže však bolo vypnuté poškodenie monopostov, mohol 25-ročný Španiel pokračovať v pretekoch ďalej. Najväčšiu pozornosť si neskôr získal súboj o prvé miesto medzi Leclercom a Albonom. Musíme povedať, že nás réžia celého prenosu trochu obrala o niekoľko záberov, keď sledovala súboje v strede poľa. Finálny a rozhodujúci Leclercov manéver tak mohli fanúšikovia vidieť až zo záznamu jeho streamu. Dvojnásobný víťaz veľkej ceny F1 sa predkoncom pretekov svojmu prenasledovateľovi odtrhol. V ceste za druhým triumfom vo virtuálnej sérii mu už nič nestálo.

Obrázok
Zdroj: F1.com
Renault opäť na pódiu

Ak by sme hodnotili skutočné preteky, museli by sme k top trojke dominantných tímov (Ferrari, Mercedes, Red Bull) pripočítať už aj francúzsky Renault. Vo virtuálnom šampionáte vybojoval jazdec tohto tímu už tretie pódium za sebou. Guanyou Zhou, víťaz prvých pretekov, skončil teraz aj vďaka penalizácii Mercedesu na treťom mieste. I keď je virtuálne a reálne pretekanie dosť vzdialené, juniorský pilot momentálne pôsobiaci v F2 by sa mohol viac zviditeľniť a v blízkej dobe aj objaviť v F1.

DUTCH GRAND PRIX: Zandvoort Circuit Guide
Zdroj: F1.com
Najbližšia zastávka – Holandsko

Mala to byť oslava pre celú krajinu. Návrat „kráľovnej motošportu“ do krajiny tulipánov by sledovali na prerobenom okruhu státisíce fanúšikov. V súčasnej situácii sa však tento víkend neuskutoční a to isté platí aj pre náhradné virtuálne preteky. Tento okruh totiž nie je v hre F1 2019, rovnako ako to bolo v prípade Vietnamu. Organizátori preto dajú fanúšikom možnosť výberu trate najbližšej virtuálnej veľkej ceny.

Lando Norris Vs F1 Fans! | #ChallengeLando Stream Highlights - YouTube
Zdroj: F1.com
Opäť bez Landa Norrisa

Britský pilot patrí k jazdcom, ktorí sa virtuálnemu pretekaniu venujú najdlhšie. Jeho schopnosti však teraz zostávajú v tieni problémového internetu. Počas prvého online podujatia sa Lando ešte dokázal s oneskorením zapojiť, no v minulých a aj týchto pretekoch už odjazdil len kvalifikáciu. Zjavne nepomohlo ani odinštalovanie hry, čo mu poradil pred týždňom Max Verstappen.