Nahliadnite do zákulisia VC Číny. Sprievodca? Nico Rosberg

Vitajte v Šanghaji. Deň 1, kvalifikácia na Veľkú cenu Číny. Nejdeme sa teraz baviť o tom, ako dopadli preteky ale pozrieme sa do zákulisia celej show zvanej Formula 1. Doplňujúci komentár nám k tomu poskytne sympatický Nico Rosberg, majster sveta F1 z roku 2016. Ste pripravení?

Prvá zastávka po vstupe do paddocku je pri stánku, kde sa môžete pozrieť na jeden z návrhov potencionálneho vzhľadu monopostov v budúcnosti. Aj keď vyzerá veľmi nezvyčajne, stále počíta aj s jazdcom vo vnútri. Podľa Nica vyzerá dobre, no my to moc podobne nevidíme. Ale predstavivosti sa medze nekladú a tak aj autá podobné tomuto,možno raz  uvidíme na okruhu.

Kým náš sprievodca odbehol mimo záber,  jednému z Nicových kamarátov sa naskytol priestor a vysvetlil, ako funguje press centrum na okruhu Sepang, kde sú jazdci spovedaní novinármi z celého sveta. Postačí na to len menšia ohrada zo stĺpikov a pások. Aké jednoduché.

V čase medzi tretím tréningom a kvalifikáciou sa Nico prihovára znova a popisuje nám situáciu v garáži Mercedesu, kde sa naplno pracuje na vyladení auta pred kvalifikáciou. Neskôr sa presúvame k zaujímavému prístroju a to váhe, kde sa každé auto podrobí váženiu. Sám Nico priznáva, že už zažil niekoľko napínavých momentov, kedy sa bál, aby pre prekročenie limitu nebol diskvalifikovaný.

„Deň 1 za nami, pôsobivá kvalifikácia, Ferrati bolo neuveriteľné, Seb  zdolal Kimiho v poslednom kole, všetci sme boli z toho prekvapení. No teším sa na zajtra, bude trošku teplejšie, čo by mohlo dať šancu Mercedesu poraziť Ferrari.“ Zhodnotil Nico na konci prvého dňa.

Deň 2. Race Day! Pridanou hodnotou tohto vlogu boli aj priamo zábery z pretekov . Bolo treba len trošku pobehnúť a štart sme sledovali priamo nad hlavami pilotov z hlavnej tribúny.

No a čo by to bolo za spolukomentátora, keby na záver  nepridal aj svoje hodnotenie.

„Po prvé, veľká škoda pre Ferrari, nechali Bottasa prejsť do vedenia a to bol začiatok problémov pre Vettela. Po druhé, Verstappen. Myslím, že toto nebude nový majster sveta, robí príliš veľa chýb a dnes to bol pre neho veľmi  ťažký deň. Narazil do priebežného lídra, čo bola na 100% jeho chyba a jeho tímový kolega vyhral preteky úžasným štýlom. No, dosť náročný deň.  Snáď to bude pre neho dobrá lekcia. Po tretie, Lewis. Ten nevyzerá teraz najlepšie. Trošku sa trápi, ale on má vždy takéto obdobie, kedy sa pár pretekov trošku trápi a potom to príde. Vettel potreboval čo najviac bodov a to sa mu nepodarilo, takže ani pre Vettela to nebol dobrý deň. No a na záver Ricciardo. Úplne zaslúžené víťazstvo, skvelé predbiehacie manévre, gratulujem mu,“ skonštatoval pomocník RTL a Sky Sports.

Videá, ktoré nám prináša Nico Rosberg, sú skvelo spracované a stojí za to si ich pozrieť a aspoň takto nahliadnuť do zákulisia F1. A kto vhodnejší  nás tam môže sprevádzať, ak nie jeden z top jazdcov. My sa určite sa tešíme aj do Monaka, z kadiaľ sa nám prihlási opäť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *