Red Bull upútal novým vzhľadom. Čo všetko skrýva nové RB14 ?

Na začiatok skúste súvisle vysloviť – TAG HEUER ASTON MARTIN RED BULL RACING-TAG HEUER RB14. To je celý oficiálny názov nového monopostu stajne Red Bull.

Zdroj:Redbull.com

V skratke RB14 má v kombinácii s pilotmi Maxom Verstappenom a Danielom Ricciardom dosť výrazne zaútočiť na lídrov z Ferrari a Mercedesu. Už minulú sezónu sa  Red Bull javil dosť konkurencieschopný, avšak nemal príliš vysokú spoľahlivosť a piloti párkrát nedokončili preteky pre problémy s motorom.

Zdroj:Redbull.com

Červený býk rakúskej stajne vyzerá v porovnaní so svojim predchodcom dosť odlišne. To sú následky pozmenených pravidiel. Najvýraznejšie upúta ochranný systém halo, zmiznutie žraločej plutvy, teda krytu motora a T-krídla. Okrem toho zadné krídlo smeruje ku stredu auta pod výrazne agresívnejším uhlom, a aj bočnice prešli drobnými úpravami. Zatiaľ sa teda dozvedáme len o aerodynamický zmenách. RB 14 bude poháňaný motorom Renault V6 turbo hybrid, ktorý ostáva pod značkou Tag Heuer aj tretiu sezónu po sebe.

Zdroj:RedBull.com

Najzaújímavejším prvkom nového auta je jeho farebný vzor. Ide o špeciálne lakovanie, ktoré nebude použité v novej sezóne. Takpovediac „pretekársky vzhľad“ spoznáme až počas testov v Barcelone. Nie je to prvý prípad, kedy stajňa predstavila auto pred sezónou so špeciálnym lakovaním. RB11 v roku 2015 zaujalo rovnako odlišným vzhľadom.

RB11 z 2015 vs RB14 z 2018

Pre RB14 nebudú testy v Barcelone premiérou na trati. Dnes sa nový monopost popreháňal na okruhu v anglickom Silverstone počas filmovacieho dňa. Možnosť zajazdiť si v novom aute dostal Daniel Ricciardo. Povolených mal len 100km a aj pneumatiky od Pirelli boli špecifické a navrhnuté len pre tento účel.

Zdroj:RedBull.com

„Veľmi sa teším na to, keď si budem môcť do auta znova sadnúť. Teraz sa už musíme sústrediť na testovanie, ale tie skutočne vzrušujúce veci prídu až v Melbourne,“ povedal Ricciardo po premiére auta na Silverstone.

Zdroj:RedBull.com

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *