Chcete byť fit? Doprajte si masáž vo vírivke

Liečebných postupov, ako dostať telo do správnej pohody a poriadku je naozaj veľa. Jedným z dobrých a osvedčených spôsobov sú aj masáže, ktoré sa používajú na prevenciu mnohých chorôb. Správnym tlak, teplota a kontakt s konkrétnou časťou tela dokáže niekedy „zázraky“.

Druhov ojedinelých a tých najlepších masáží existuje veľmi veľa. Jednou z tých najznámejších, ktorej význam by sme mohli zdôrazniť, patrí aj hydromasáž v správnej vírivke.

Ide o jedinečný postup založený na liečivých účinkoch vody, vzduchových bublín a miernom tlaku na tkanivá ľudského tela.

Takéto procedúry môžu byť skutočným spasením pri ochoreniach nervového systému, pohybového ústrojenstva, ťažkej únave alebo stresu. Dokonale tónujú pokožku, uvoľňujú telo a upokojujú myseľ.

Podstata a vlastnosti hydromasážnych procedúr

Hydroterapia sa používa na liečenie mnohých chorôb už po stáročia. V modernej lekárskej praxi sa niektoré vodné postupy používajú na zmiernenie nepríjemného stavu pacientov.

Hydromasáž tak zostáva jedným z najdostupnejších postupov, ktoré pomáhajú zlepšovať stav ľudí trpiacich chorobami pohybového ústrojenstva. Zlepšuje sa ňou krvný a lymfatický obeh. Hydromasáž je indikovaná na osteochondrózu, artritídu, artrózu a mnoho ďalších chorôb.

Mnohí ľudia si jej účinky vysoko vážia a obľúbili, čo viedlo k potrebe a túžbe vlastniť zariadenia, ktoré ju poskytujú.  Vírivky a vane so špeciálnymi funkciami sa stali veľmi populárne a presvedčiť sa o tom môžete výberom vhodnej akrylátovej vírivky aj vy.

Ideálny spôsob, ako sa zbaviť únavy a vyčerpania

Počas hydromasáže vyvíjajú prúdy vody zmiešané so vzduchovými bublinami silný tlak na určité časti tela. Voda je vypúšťaná silou zo špeciálnych dýz umiestnených v rôznych zónach kúpeľa. Výhodou je, že smer a intenzita prúdenia vzduchu a vody sa môže regulovať. Takže kúpu takejto vírivky v dnešných náročných časoch určite neoľutujete.

V závislosti od zvoleného režimu môžete vykonávať vodné procedúry pomocou prúdovej alebo bublinkovej masáže. Prvý z týchto režimov je navrhnutý tak, aby ovplyvnil unavené svaly, ich tón a povzbudil vaše celé telo.

Druhý dokonale uvoľňuje, zmierňuje stres a zvyšuje metabolizmus. Vodné procedúry tohto typu tiež dobre pomáhajú zmierniť zápal, čím sa zase zmierňuje bolesť a znižuje opuch. A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť, namiesto toho, aby ste museli niekam cestovať, kúpte si svoje vlastné hydromasážne zariadenie, ktoré vás dostane do pohody okamžite.