Ako zaistiť, aby bolo používanie vášho obľúbeného krbu bezpečné?

Ak milujete teplo a atmosféru praskajúceho dreva, je pre vás krb ideálnym riešením. Je jednoduchý na obsluhu, má dobrý výkon a dotvára atmosféru v interiéri, pretože je dokonalým dekoratívnym doplnkom. Avšak, napriek množstvu výhod, môže niektorým ľuďom prekážať dym, ktorý sa z krbu do priestoru dostane a s ním aj častice, ktoré sa pri spaľovaní a procese horenia do vzduchu uvoľňujú.

Ako si teda užiť výhody krbu bez toho, aby to ohrozilo vaše pohodlie a zdravie?

Vyberte si správne komínové ventilátory

Používanie krbu závisí od niekoľkých faktorov a palivo nie je jediným z nich. Krb alebo kachle si vyžadujú aj správne nainštalovaný systém odvodu splodín a zlepšenie ťahu v komíne. No  práve o tieto procesy sa dobre starajú špeciálne komínové ventilátory.

Dobrý ťah predsa zlepšuje proces spaľovania, zvyšuje prenos tepla a zabraňuje vstupu toxického oxidu uhoľnatého do priestorov. Vyberte si preto nielen vhodný model krbu, ale spolu s ním aj tieto dôležité ventilačné doplnky. Postarajú sa vám o:

  • Zvýšenie prestupu tepla z krbu 5-7 krát rýchlejšie;
  • Zlepšenie účinnosti spaľovania paliva a zníženia jeho spotreby;
  • Ochranu konštrukcie krbu a komína pred prehriatím, vďaka čomu sa jeho životnosť zvyšuje minimálne o 5 rokov;
  • Zjednodušenie práce s krbom.

Ak si ale chcete používanie a efekt univerzálneho krbového ventilátora ešte zlepšiť, môžete toto zariadenie vybaviť časovačom pre automatické zapnutie a ďalšími užitočnými funkciami.

Zariadenie, ktoré oceníte nielen vy, ale aj váš krb

Krbové ventilátory, alebo ako sa tiež nazývajú odsávače dymu, dnes patria do triedy požadovaných ventilačných zariadení používaných pri stavbe moderných domov. Faktom je, že prívodné vetranie často nie je schopné zabezpečiť požadovanú cirkuláciu vzduchových hmôt, výsledkom čoho je potom zlý ťah, šírenie dym v miestnosti a ďalšie negatívne javy.

Preto je čoraz častejšie do projektu výstavby krbov zahrnutá inštalácia odsávača dymu – krbového ventilátora, ktorý vám v budúcnosti zabezpečí normálny ťah a optimálnu funkčnosť celého systému, ako aj jeho plnohodnotný výkon.

Preto, ak si chcete užiť počas prichádzajúcej jesene a zimy viac tepla a rodinnej pohody pri krbe, využite na jeho bezproblémový chod túto univerzálnu techniku.