Dovolenka a relax na bicykli? Vieme, ako sa na ňu pripraviť

Už vás nebaví neustále sedieť doma, pretože interiér v práci, obchode a doma vysal z vás všetku pozitívnu energiu? Jediný riešením je príroda, ktorej máme našťastie v našej krajine a okolí naozaj dosť. A ak sa rozhodujete, že ju spoznáte práve na bicykli, máme pre vás niekoľko tipov, ako si tento relax a nenáročnú dovolenku čo najviac užiť.

Vášeň pre bicykel vám môže „obrátiť váš svet naruby“, ukázať život z takej perspektívy, z ktorej by ste ho nikdy spoza okna auta alebo bytu nevideli. Základom úspechu celej tejto akcie je dobrá výbava. Tak si ju poďte spolu s nami vybrať.

Dbajte na svoju bezpečnosť

Najjednoduchšia, ale zároveň najdôležitejšia rada na úvod znie, kúpte si kvalitnú MTB prilbu a pri jazde v menej či viac náročnom teréne ju aj používajte.

Nemyslite si, že prilba je potrebná iba pre tých, ktorí sa venujú jazde a extrémnym športom profesionálne. Akokoľvek nepríjemne to znie, zlomená ruka sa dá časom do poriadku, no s hlavou to tak jednoznačné a jednoduché nebude. Prilba správnej veľkosti a s požadovanými parametrami a vlastnosťami je základná výbava pri každej horskej cyklistike.

Nezabudnite na bicykel

Či už ste nováčik, alebo trávite vo vysokohorskom teréne na bicykli každý deň, mali by ste myslieť nielen na ochranu svojho tela a jeho pohodlie, o ktoré sa mimochodom postarajú aj štýlové MTB tretry, ale aj bicykel a jeho vlastnosti.

Rovnako ako pri aute na vozovke, aj od kvality bicykla závisí to, ako jednoducho ho dokážete ovládať, používať a udržiavať v dlhodobo bezchybnom stave. V tejto súvislosti by ste mali preto myslieť najmä na veľkosť rámu a výšku bicykla, veľkosť a typ kolies, riadidlá a sedadlo.

Ak si dáte na tejto dôkladnej výbave a príprave záležať, užijete si každý jeden výlet do prírody s poriadnou dávkou adrenalínu, pohody a šťastia.