Ako vyriešiť cvičenie počas pandémie?

Po tom, ako sa pandémia rozšírila do celého sveta, každá krajina začala robiť svoje opatrenia. Okrem iného sa pozatvárali aj všetky posilňovne a tak zostalo veľmi veľa ľudí bez možnosti zacvičiť si s ťažkými váhami, čo určite zarmútilo nejedného fitnessa či fitnessku, alebo jednoducho ľudí, ktorí tam chodili pravidelne cvičiť. Tak isto prišlo o prácu niekoľko trénerov, ktorí celé dni trávili v posilňovniach a udržiavali seba či svojich zverencov v čo najlepšej forme a príprave na súťaže.

Cvičenie bez činiek a ťažkého závažia je pre mnohých ľudí nepredstaviteľné. Ak sú zvyknutí na určitý štýl cvikov s danými pomôckami, alebo majú nastavený tréningový plán, je to pre nich určite šok, pokiaľ ich pre prípad doma nemajú. Väčšina takých, čo cvičenie neberie moc seriózne len ohrnie nosom, veď oni predsa nebudú cvičiť vlastnou váhou pokiaľ nemajú činky. Iní si miesto toho vedia spraviť plnohodnotný tréning na workoutovom ihrisku. Bohužiaľ, po štátnych opatreniach sa všetky ihriská museli zavrieť, to znamená, že aj workoutové. Zostala teda možnosť, cvičiť doma. V dnešnej dobe je veľmi veľa tréningových aplikácií alebo online trénerov, ktorí majú vlastné youtube kanály, alebo stránky na internete, kde ponúkajú tréningový plán, či série cvikov. V tom prípade viete podľa presného návodu cvičiť cviky, ktoré vás pripravia na vysnívané ,,summer body“.

 

Na Slovensku máme napríklad úspešnú fitnessku Zoru Czoborovú, ktorá bola majsterkou sveta v aerobiku a majsterou sveta vo fitness. Má svoju internetovú stránku, kde si môžete zakúpiť dvd od strečingu po najrôznejšie cvičenia na každú partiu tela. Programy sú navrhnuté na chudnutie, rysovanie, na fitloptách, pilates, ale aj pre tehotné ženy. Podľa týchto videí sa rozhodne zapotíte a unavíte tak, že vám posilňovňa nebude ani na chvíľku chýbať. Tieto cviky sú určené skôr pre ženy, ale rozhodne ich môžu cvičiť aj muži. Taktiež, fitnesska ponúka na svojom portáli aj pobyty na Slovensku či pri mori, kde vás osobne naučí ako správne držať telo a robiť techniku pri cvičeniach, ako správne dýchať a pomôže vám zbaviť sa nadbytočného tuku v tele.

V zahraničí je počet online trénerov oveľa väčší. Vybrať si viete z obrovského spektra najrozličnejších trénerov či tréneriek, ktorí majú pripravené svoje úspešné tréningové plány. Pri tých známejších viete určite nájsť aj správny jedálniček, alebo dokonca knihu zdravých a vyvážených receptov. Francúzska online trénerka, Sonia Tlev, ktorá má svoje programy zamerané skôr na kombinácia cvičenia so správnym jedálničkom, je jedna z tých obľúbenejších. Videá s cvikmi pridáva na youtube, ale aj na svoj instragram, kam pridáva aj príspevky zo svojho osobného života. Sonia robí trénerku už niekoľko rokov a takmer každý deň pridáva krátke video s niekoľkými cvikmi na instagram. Pred troma rokmi, keď bola tehotná, pridávala nenáročné cviky aj v tehotenstve, čím inšpirovala veľmi veľa budúcich mamičiek. Na jej stránke si tak môžete vybrať z niekoľkých výziev, ktoré za pár týždňov či mesiacov spravia s vašim telom ,,zázrak“, tak isto sú tam aj programy pre tehotné, no nájdete tam aj niekoľko receptov či program so správnym stravovaním.

 

Ľudia, ktorí naozaj radi cvičia, alebo jednoducho chcú cvičiť, si aj v tomto období nájdu k tomu cestu. Výhovorky sa dajú nájsť vždy a pri všetkom. No iba tí, ktorí prekážky preskočia a idú ďalej, to niekam dotiahnu.