Veľký návrat úspešnej bikini fitness

V minulých článkoch sme sa zaoberali kulturistami, či už išlo o Ronnie Colemana, alebo o najsledovanejších kulturistov z našich končín. Pozreli sme sa aj na výborné cviky na biceps a triceps. V dnešnom článku sa budeme venovať ďalšiemu významnému človeku v tomto športe. Ide o bikini fitness Adenike Endtovú. Nieje to tak dávno čo sa po nej zľahla zem a bez slova zmizla. Po 9 mesiacoch sa v decembri minulého roka vrátila a plánuje začať od začiatku.

Začiatky jej kariéry siahajú do roku 2013, keď rástla viac do šírky ako do výšky. To si všimla jej matka, ktorá ju nahovorila ísť do posilňovne a zapracovať na svojej postave. Chytilo ju to v takej miere, že v priebehu niekoľkých mesiacov spravila so svojím telom pokroky, na ktoré by niekto iný potreboval roky. Rozhodla sa skúsiť súťažiť v kategórii bikini fitness a ešte v tom roku sa umiestnila na druhom a dvoch prvých priečkach.

Úspešný pre ňu bol aj rok 2014, v ktorom vyhrala Majstrovstvá Čiech a Českej republiky. Po nich vyhrala pohárovku, tiež na domácej pôde. Na všetkých menovaných sa stala aj absolútnou víťazkou. Okrem toho skončila na piatom mieste na Majstrovstvách Európy v kategórii Bikini Fitness do 163 cm, zároveň sa stala absolútnou víťazkou medzinárodnej pohárovky v Rakúsku, pod federáciou IFBB.

Zlom nastal v prvej polovici roku 2016, keď zmizla. Jej posledný príspevok bol pridaný na prelome marca s aprílom. To si všimli duchaplní fanúšici, ktorí sa začali zaujímať čo sa stalo. Pod príspevkami na jej fanpage sa začali rozvíjať diskusie s konšpiráciami o jej zmiznutí. Verzie boli rôzne. Hovorilo sa napríklad o jej zdravotnom stave, na koľko nie je tajomstvom, že Adenike po autonehode podstúpila operáciu, po ktorej jej hrozila úplná strata hlasu. Ďalšou teóriou bolo preťaženie tela dopingovými látkami a nápor verejnosti, kvôli údajnými nezmyselnými tréningovými plánmi a jedálničkami.

Adenike sa nakoniec objavila a po dlhom čase pridala na svoju fanpage fotku 5. decembra, kde objasnila čo sa s ňou stalo a kde celý čas bola. Napísala v ňom o tom ako sa nešťastne zamilovala do človeka, ktorý sa pre ňu zo začiatku javil ako princ, no po čase sa z neho stal psychopat a agresor. Zvláštne správanie si všimla rodina, ktorá ju z toho vyslobodila a zobrala mimo ČR. Vrátila sa do posilňovne, nadviazala na staré spolupráce a je znovu aktívna na sociálnych sieťach. My jej prajeme všetko dobré a skorý návrat na pódium.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *