48 hodín v Melbourne na Veľkej cene Austrálie s Nicom Rosbergom

Nízkeho blonďatého Nemca pozná zaiste každý fanúšik Formuly 1. Pre tých, ktorí tento seriál až tak nesledujú, predstavme si Nica v krátkosti.

Nico Rosberg je 32 ročný nemecký pretekár. Lásku k rýchlosti a F1 zdedil po svojom otcovi, Kekem Rosbergovi. Mimochodom majstrovi sveta z roku 1982. Nico vo svojej kariére jazdil v dvoch tímoch F1. Williams a Mercedes. Práve v druhom menovanom tíme získal svoj jediný titul majstra sveta. Po tomto úspechu sa rozhodol ukončiť svoju pretekársku kariéru.

Teraz sa do Melbourne vrátil a neostalo to bez povšimnutia. Okrem práce pre nemeckú televíziu RTL a anglickú stanicu SkySports, sa rozhodol prvé preteky aktuálnej sezóny sprostredkovať aj prostredníctvom zaujímavého vlogu na svojom youtube kanály. Všetci tak máme možnosť nahliadnuť do zákulisia otváracej veľkej ceny a dozvedieť sa aj niekoľko zaujímavostí.

Najmilšia osoba v Melbourne

Slečna s menom Linda, jedna z usporiadateliek, ktorá je každé preteky na tom istom mieste pri vstupe. Svojim milým vystupovaním si získala aj Nicovu pozornosť a po toľkých rokoch nemajú obaja problém prehodiť zopár slov.

„Vždy ju tam nájdete, či prší alebo nie a vždy sa mimoriadne teší.“ povedal Nico.

Reštaurácia

Nobu restaurant, je už takou menšou tradíciou pre Nica. Vždy si dokonca vyberá ten istý stôl. Teraz však nemusel dodržiavať prísne stravovacie pravidlá a s chuťou si doprial aj jedlá, ktoré ako jazdec pred pretekmi jesť nemohol.

Atmosféra

„Odbremenený“ od jazdeckých povinností sa Nicovi naskytlo viac času užívať si celú atmosféru v okolí okruhu. Vidieť adrenalín a sústredenosť jazdcov a ich tímov, je podľa jeho slov nanajvýš zaujímavé. Sám sa tiež snažil koncentrovať čo najlepšie. Lenže teraz mohol viac času venovať aj fanúšikom, ktorí si radi počkali na jeho podpis alebo fotku. Samozrejme, že tento výlet nemal Nico len tak za odmenu, i keď aj to by bolo možné. Pomáhal komentovať celý víkend pre nemeckú a aj anglickú televíziu.

Tajomstvo víťazstva Sebastiana Vettela

A že sa v ňom komentátor nezaprel, ukázal v závere celého vlogu. Tu ponúkol divákom odhalenie a vysvetlenie víťazného ťahu Sebastiana Vettela. Takže, ak ste sa stále nespamätali z toho, ako sa to Sebovi a Ferrari podarilo, započúvajte sa do vysvetlenia Nica Rosberga.

 

Najbližšie sa nám prostredníctvom vlogu z pretekárskeho víkendu prihlási z Číny a potom z tradičného Monaca. Celých 48 hodín na Veľkej cene Austrálie si môžete pozrieť tu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.