Je pár stupňov nad nulou? Nevadí, vybrať si dovolenku bude hrou

Vybrať si letnú dovolenku v čase, kedy je vonku len pár stupňov nad nulou, nie je dnes žiadny problém. Všetko, čo k tomu potrebujete, máte plne k dispozícii, internet a zariadenie, ktoré vám zobrazí tie najviac navštevované stránky cestovných kancelárií. Tu sa môžete ľahko inšpirovať a hľadať letnú dovolenku, bez ohľadu na to, aké počasie aktuálne vonku panuje. Alebo si môžete prečítať aj náš článok. Veľa informácií, ktoré vám predstavia jednu z najobľúbenejších letných destinácií.

Čo tak vyskúšať Chalkidiki

Polostrov Chalkidiki sa nachádza v severnom Grécku, konkrétne na severovýchodnom pobreží Egejského mora, južne od druhého najväčšieho mesta Solún.

Skladá sa z troch výčnelkov – prezývaných aj prstov: Cassandra, Sithonia a Athos. Cassandra je najzápadnejšia časť polostrova a je najľudnatejším a najpopulárnejším miestom na Chalkidiki. Piesočnaté pláže, borovicové lesy a mierne podnebie priťahujú turistov z mnohých krajín. A rovnako tak vám  odporúčame vyskúšať dovolenku na Chalkidiki aj my.

Sithonia – stredný prst sa vyznačuje sviežou prírodou, pokojnou atmosférou a krásnou krajinou, rybárskymi dedinami, striedavo s malebnými a malými prístavmi a opustenými plážami, čo môže byť zasa výhodnejšie pre osoby, ktoré si chcú na dovolenke dopriať trochu viac súkromia.

Posledná časť je  Athos – je ideálny pre ľudí, ktorí ocenia maximálny pokoj, pretože sa tu nachádza 20 kláštorov, ktoré sú domovom mníchov a pustovníkov.

Na Chalkidiki nájdete hotely všetkých kategórií, od elegantných 5 hviezdičkových až po lacné apartmány. Väčšina z nich sa nachádza na pobreží, ďaleko od strediska. Preto do obchodov, reštaurácií a diskoték budete často musieť ísť dopravou, nie je to ale žiadna diaľka.

Najkrajšie pobrežie, ktoré musíte vidieť

500 km pobreží tohto moderného pozemského raja tvoria najkrajšie pobrežia s nezvyčajnou kombináciou modrej, krištáľovo čistej vody so zeleňou borovíc. Návštevníci sa tu ale stretnú aj s krásnymi dedinami, vybudovanými v tradičnom štýle, každá s vlastnou farbou a históriou. Podnebie je v lete teplé s priemernou teplotou od 28 ° C. Nezabudnite si preto so sebou vziať len krátke a jednouché šaty s krajkou, ktoré pôsobia sviežo a elegantne.

Pláže polostrova Chalkidiki sú jedným z najčistejších a najfrekventovanejších v Grécku. V roku 2005 dokonca získalo až 34 pláží Chalkidiki modré vlajky za čistotu pobrežných vôd, bezpečnosť turistov a vybudovanú plážovú infraštruktúru. Takmer všetky pláže a strediská na Chalkidiki majú vynikajúce podmienky pre zábavu na vodných plochách – windsurfing, potápanie a iné.

Veľké hotely ponúkajú svojim hosťom širokú paletu potrieb, vrátane prístavov so zábavnými člnmi, golfové ihriská, zábavu a iné športové možnosti.

Zabaviť sa môžete samozrejme aj na diskotéke, v bare alebo príjemnej reštaurácii. Dokonalá destinácia by nebola ani bez obchodov a suvenírov. Aj tu ich určite nájdete. Aby vám ale nevypredali tie najlepšie miesta na spomínaných luxusných plážach, mali by ste si dovolenku na Chalkidiki vybrať čo najskôr, je o ňu naozaj veľký záujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *