Monopost Haasu sa prezlečie do čierno-zlatej farby!

O 7 dní skôr ako pred rokom, ale znova ako prví. Britsko-americká stajňa Haas predstavila svetu nové lakovanie svojho auta pre sezónu 2019.

V blížiacom sa ročníku budú jazdci Romain Grosjean a Kevin Magnussen preháňať „tátoša“ v čierno-zlatom lakovaní, ktoré až priveľmi pripomína
prevedenie Lotusu z rokov 1972 až 1986, alebo naposledy z roku 2015. Nejde pritom o náhodu. Šéf spoločnosti Rich Energy, ktorá má zaužívané rovnaké farby, si túto podobu lakovania presadil pri rokovaniach a chcel tým podčiarknuť svoju zanietenosť pre motošport.


Facebook/Haas

Na štvrtkovom odhalení bol prítomní okrem oboch jazdcov aj šéf tímu,
Günther Steiner a riaditeľ spoločnosti Rich Energy William Storey. Svetu ale neukázali finálnu podobu svojho auta. Na prezentačné účely použili minuloročný monopost, ktorý samozrejme trošku poupravili. Technici nasadili nové predné krídlo, upravené vstupné otvory bŕzd, zrkadlá i zadné krídlo.


Facebook/Haas

Finálnu podobu VF-19, ako znie názov nového auta, uvidíme až o necelé dva týždne na testoch v Barcelone. Avšak niektoré novinky dokázali formuloví odborníci vyčítať už z počítačových vizualizácií, ktoré stajňa ponúkla na svojom webe. Na pohľad najväčšia zmena sa udiala na prednom krídle, ktoré sa podľa nových pravidiel muselo zjednodušiť.


Facebook/Haas

“Bude dôležité udržať napredovanie celého tímu. Stále máme na čom pracovať, aj keď bol minulý rok doteraz naším najlepším. Spojenie s Rich Energy je taktiež ďalším pozitívnym príkladom toho, že sa posúvame vpred,“ povedal na predstavení auta v Londýne Günther Steiner.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *