Jedzte ryby pravidelne a vaše zdravie i nálada sa zlepšia

Zabúdate vo svojom jedálničku na ryby? Chyba! Podľa odborníkov je konzumácia dvoch porcií rýb týždenne dôležitou súčasťou vyváženej stravy.

Ak sa teda chcete cítiť lepšie po psychickej i fyzickej stránke, neváhajte ryby do svojho jedálnička čím skôr zaradiť. Ich pravidelná konzumácia prináša nášmu organizmu množstvo výhod, s ktorými vás teraz zoznámime.

Prečo sú ryby také zdravé?

Ryby sú dobrým zdrojom bielkovín, ktoré sú veľmi ľahko stráviteľné. Rybie bielkoviny sú rovnako užitočné ako mäsové bielkoviny, ale telo ich oveľa lepšie absorbuje. Dodajú vám aj energiu a žiadny ospalý stav po jedle. Proteín obsiahnutý v rybách je teda špeciálnym životabudič.

Pretože kombinácia obzvlášť dobrých tukov v spojení s bielkovinami vás nespomalí ani po jedle. Naozaj chutné rybie jedlo s množstvom čerstvej zeleniny poriadne rozhýbe telo a oplatí sa ho zaradiť do vašej pravidelnej stravy.

Zdvihnú vám náladu a posilnia imunitný systém

Ryby sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré vám pomôžu udržať si dobrú náladu. Vitamín B6 obsiahnutý v rybách plní rovnakú funkciu a tiež posilňuje imunitný systém. Zabudnite preto na drahé výživové doplnky s obsahom týchto látok, pretože oddnes ich môžete čerpať z chutnej konzumácie zdravých a čerstvých rýb!

Ryby sú zdravé pre telo aj myseľ

Pokrm z rýb môže dokonca zlepšiť vašu duševnú výkonnosť! Taký pstruh je balzam na srdce a dušu. Vysokotučné sladkovodné ryby ako pstruh alebo kapor majú obzvlášť vysoký podiel nenasýtených omega-3 mastných kyselín s dlhým reťazcom. Hovorí sa o nich, že majú pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a funkciu mozgu.

Obsahujú zdravý tuk

Rybí olej sa považuje za veľmi zdravý. Mimochodom, studenovodné ryby, ako je kapor, pstruh a sivoň, patria medzi stredne tučné ryby s dvoma až desiatimi percentami tuku. Sú teda veľmi užitočné pri nízkokalorických diétach!

Pôvod rýb je dôležitý!

Pôvod a chov hrajú hlavnú úlohu v tom, či ryba, ktorú sa chystáte zjesť, je naozaj zdravá alebo nie, pretože podmienky, v ktorých sa ryby chovajú, sú pre ich kvalitu podstatné. Najväčšiu istotu budete mať, ak si namiesto polotovarov zo supermarketu objednáte kvalitné potraviny online od overeného dodávateľa a ideálne z farmy.