Tohtoročná Mr. Olympia a 7. víťazstvo pre Phila Heatha

V uplynulých dňoch, konkrétne 14 – 17. septembra sme sa mohli stať svedkami najprestížnejšej kulturistickej súťaže, Mr. Olympia. Ako už je mnohým známe, titul tohtoročnej Olympie v Las Vegas vyhral Phil Heath, čo určite nie je žiadne prekvapenie.

Tohtoročná show, Mr. Olympia bola pre víťaza, Phila Heatha už siedmym víťazstvom v rade. Tento rok bol jeho najväčšou konkurenciou Mamdouh Elssbiay, známy predovšetkým ako „Big Ramy“. Svojím siedmym víťazstvom dosiahol úspechu Arnolda Schwarzennegera, ktorý má na konte rovnaký počet víťazstiev titulu Mr. Olympia. Jedine Lee Haney a Ronnie Coleman zaznamenali väčší úspech s počtom výhier osem.

Takto vyzerá tohtoročná TOP 5 v kategórii Open:

1. Phil Heath

2. Mamdouh Elssbiay

3. William Bonac

4. Dexter Jackson

5. Shawn Rhoden

Ako sme už vyššie spomínali, na druhom mieste sa umiestnil Big Ramy, ktorý mal najväčšiu šancu poraziť zatiaľ neporazeného šampióna poslednej dekády. Na pódiu však ukázal naozaj neskutočnú hmotu a tvary.

Phil Heath si odniesol trofej Eugena Sandowa a prilepšil si o úctihodných 400 tisíc dolárov. Ostatní v TOP 5 si prišli na sumy:

Elssbiay: $150,000

Bonac: $100,000

Jackson: $55,000

Rhoden: $45,000

Určite nikto neočakáva nič iné, než že sa Phil pokúsi atakovať ôsmy titul v rade, aby sa zaradil medzi Ronnieho a Haneyho. Po pätách mu však bude šliapať stále sa zlepšujúci „Big Ramy“. Aby sme nezabudli, oplatí sa spomenúť úspech Milana Šádka z Českej republiky, ktorý sa umiestní tesne pod TOP 5 v kategórii 212.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *