Veci, ktoré by ste mali o Kréte vedieť, ak si vyberáte letnú dovolenku

Čas prvých a nielen letných dovoleniek sa k nám nezadržateľne blíži a práve teraz počas sychravých večerov si môžete tú svoju dobre naplánovať a vybrať. Ešte predtým by sme vám však odporučili orientovať svoju pozornosť na jeden z krásnych a najväčších ostrovov v Grécku.

Bez ohľadu na to, aké dobrodružstvo na letnej dovolenke hľadáte a čo od nej očakávate, máme pre vás niekoľko dobrých dôvodov, ktoré by vaše rozhodnutie navštíviť Krétu mohli ovplyvniť.

Kréta je skvelá pre všetky vekové kategórie

Kréta je veľmi bezpečný ostrov, ktorý je vhodný pre každého, no najmä pre individuálnych cestujúcich bez cestovky.

Kréta je tiež veľmi rodinným ostrovom. Nachádza sa tu veľa piesočných pláží s plytkou vodou, napríklad Elafonisi. Určite sa tu nebudú nudiť ani osoby, ktorých nebaví na dovolenke sedieť len na pláži a milujú výlety akejkoľvek úrovne, vodné športy alebo iné zábavné aktivity.

Slnkom „zaliata“ dovolenková Kréta je vhodná na rôzne outdoorové aktivity s jedinečnými cestičkami a odľahlými plážami, ktoré turisti milujú. Je tiež skvelým miestom pre oslavy a rôzne stretnutia. Nájdete tu krásny nočný život, vďaka ktorému sa stane vaša dovolenka aj skvelým miestom na oslavy dôležitých udalostí vo vašom živote.

Ideálne miesto pre svadobnú cestu

Od benátskej krásy svojich miest až po pláže svetovej triedy vám ponúka Kréta ohromujúce prechádzky. Ponúka obrovský výber možností, takže tu môžete stráviť aj svoju svadobnú cestu  snov. Nech už hľadáte akýkoľvek štýl dovolenky, Kréta vám bude vyhovovať z viacerých dôvodov.

Kvôli dovolenke na Kréte nemusíte vykrádať banku

Kréta je krásna a rôznorodá, preto poskytuje aj ubytovanie pre ľudí, ktorí nemajú na dovolenku práve najväčší rozpočet.

Skupina priateľov, veľké rodiny a dokonca aj páry si tu môžu vychutnať súkromie a flexibilné ponuky nejednej súkromnej vily. Navyše takéto tradičné ubytovanie dodá vašej dovolenke nezabudnuteľný nádych.

Možno ale hľadáte pokojné a tiché miesto, ďaleko od detí a veľkého ruchu, v tomto prípade vás možno zaujme prepracovaná sofistikovanosť hotelov pre dospelých.

Priestor na celoročnú dovolenku

Ak sa vám nechce čakať na prvé letné dni a prázdniny alebo dovolenku dostanete práve teraz v zime, Kréta je vám na relax a odpočinok dostupná celoročne.

V chladnejších mesiacoch si užijete najmä prírodnú krásu Kréty. V tomto období je ostrov plný zelene, tečúcich potôčikov a podmienok ideálnych na pešiu turistiku.

V lete vás svojou krásou zasa uchvátia nádherné pláže, čisté more a romantické prostredie v prijateľnej klíme.