Chcete byť fit? Láska je najlepší liek na všetky vaše problémy

Láska sa nám javí ako tajomstvo všetkých čias, no zároveň je ako jemná hmota súčasnosti. Je to liek na všetky problémy, zlú náladu, depresiu a stres. Láska nás dostáva do správnej kondičky a pomáha kráčať životom po tých lepších cestičkách bez prekážok.

Napriek tomu, že občas potrebujeme aj svoje súkromie, samota nás môže doslova a do písmena zruinovať. Preto sa ňou nenechajte ovplyvniť a nájdite si k sebe spriaznenú dušu a spoločníka, s ktorým si možno o pár mesiacov môžete v ten najkrajší deň vymeniť medzi sebou nádherné svadobné prstene.

Dôvodov na lásku nie je nikdy dosť, preto sa s nami pozrite na situácie, o ktoré bez milujúceho partnera po svojom boku prichádzate.

Láska ovplyvňuje telo ako droga

Drogy, okrem závislosti, spôsobujú, že sa človek cíti euforicky a má pocity slobody. Podobné účinky má podľa vedcov aj láska.

Len čo sa zamilujete, vaše telo začne produkovať chemikálie ako norepinefrín, dopamín, adrenalín a oxytocín zúfalou rýchlosťou. Hlavným účinkom všetkých týchto chemikálií je pocit eufórie. V tomto prípade je ale táto závislosť neškodná, bez vedľajších účinkov a ako liek.

Skôr, než sa ale pod vplyvom týchto látok rozhodnete urobiť vo svojom živote záväzný krok a venovať milovanej najkrajší snubný prsteň z ponuky na internete, myslite aj do budúcna a zvážte všetky pre aj proti svojho rozhodnutia.

Milovníci sladkostí si hľadajú partnerov ľahšie

Chemikália komplikovaného názvu fenyletylamín je zodpovedná za prejav emócií, ako sú sympatie a náklonnosť. Inými slovami, čím viac tohto „produktu“ vo vašom tele je, tým častejšie budete vystavení spontánnym prejavom svojho konania.

Ale pozor, nie je to látka, ktorá sa do vášho tela dostane iba vplyvom vzájomnej náklonnosti k druhej osobe. Ukazuje sa, že fenyletylamín sa nachádza aj v kvalitnej čokoláde a niektorých druhoch sladkostí, takže tí, ktorí milujú sladké, si môžu nájsť partnera ľahšie, ako prívrženci zdravej výživy.

Láska je najúčinnejšia látka a liek proti bolesti

Asi ani nie celkom prekvapivo je láska považovaná za jeden z najlepších liekov proti bolesti na svete. Nárast a produkcia oxytocínu v tele, ktorý mu pomáha zmierniť bolesť, je u ľudí v zamilovanom zväzku oveľa vyššia. Mimochodom, ak je psychologické spojenie medzi dvoma milujúcimi ľuďmi skutočne silné, láska môže zmierniť vaše utrpenie aj na diaľku.

Znamená to, že riešenie na všetky vaše starosti nie je nutné vždy hľadať v doplnkoch výživy a produktoch, ktoré na vás len dobre zarábajú. Občas stačí mať po boku aj milujúceho partnera, s ktorým si rozumiete.