Tip na seriál: Top 10 seriálov, ktoré možno nepoznáš, no tí čo ich videli, ich hodnotia vysoko pozitívne

Kto by nemal rád kvalitné televízne seriály? Ak sa večer po práci pri televízii nudíte, určite sa nechajte inšpirovať našim zoznamom, neoľutujete.

1. Peaky Blinders

Úzkostná atmosféra, dramatická hudba,  nevypočitateľný dej, ostrý temperament a fantastické herecké výkony Cilliana Murphyho a Toma Hardyho. Toto všetko môže za to, že si Gangy z Birminghamu našli po celom svete milióny fanúšikov.  Ten, kto tvrdí, že zločinci nemôžu byť elegantní a štýloví, sa mýli. Seriál sa odohráva v 20. rokoch 20. storočia v Birminghame a zobrazuje život gangstrov Peaky Blinders. Tí sa vyznačujú tým, že na svojich klobúkoch nosia žiletky. Seriál vám predstaví krutú a krvavú, no bezpochyby aj veľmi pôsobivú kapitolu moderných britských dejín.

2. The Young Pope

Jude Law ako pápež? Nenechajte sa odradiť názvom. Zdanie občas klame. Seriál rozhodne nie je určený pre nábožensky založeného diváka. Rozpráva príbeh historicky prvého amerického pápeža, Pia XIII, ktorého stvárnil práve skvelý Jude Law. Elegantný a inteligentný mladý pápež, ktorý má plné zuby vatikánskych pochlebovačov. Tohto pápeža si obľúbite už od prvej časti a to aj vďaka skvelo nakrúteným scénam. Ak tento 10 dielny seriál začnete pozerať, rozhodne neskončíte po prvej časti.

3. Stranger Things

Dokumentárne filmy + sci-fi film v štýle E.T. mimozemšťan + béčkové horrory z 80-tych rokov + filmy Stephena Kinga + Winon Ryder = ??? Nič ? Ak by ste spojili všetky tieto žánre dovedna, vznikol by vám seriál Stranger Things. Tým sme vás nechceli odradiť, práve naopak. Tento hororový seriál o mestečku, kde sa stratil chlapec, vás od začiatku strhne do pútavého deja. Sled udalostí, ktoré sa v seriáli Stranger Things odohráva, mu dodáva jedinečnosť a originalitu, ktorá v niektorých súčasných seriáloch tak veľmi chýba.

4. The Grand Tour

Keďže sme web najmä o autách, tak v našom výbere nesmie chýbať ani seriál alebo skôr show o autách. Keď sa producenti Top Gear-u rozhodli vyhodiť zo svojej show Jeremyho Clarksona, tak ho nasledovali aj James May a Richard Hammond. Tí sa rozhodli urobiť si vlastnú show a musíme povedať, že so súčasným Top Gear-om sa to nedá ani porovnať. Svojský humor tejto trojice, testovanie najlepších áut na svete, ale aj ukazovanie krásnych kútov sveta dodáva tejto show svoju jedinečnosť.

5. Suits

Fenomenálny ? Skvelý ? Jedinečný ? Aj takýmito prívlastkami diváci označujú tento seriál a majú pravdu. Spojenie brilantného právnika s inteligentným zločincom vytvára akúsi chémiu, niečo, čo vás prinúti, aby ste si po dopozeraní jednej časti ihneď pustili ďalšiu.

6. Westworld

Westworld. Svet, ktorý uspokojí všetky vaše túžby. Seriál vznikol podľa rovnomenného filmu z roku 1973, ktorý natočil Michael Crichton. V seriáli môžno spozorovať prepojenie budúcnosti s minulosťou. Tu sa vo futuristickom zábavnom parku plnia všetky túžby, či už šľachetné alebo naopak zvrátené. Seriál z produkcie HBO je doplnený hudbou od Ramina Djawadia. Ten tvorí hudbu aj pre populárny seriál Hra o tróny. No a Westworld rozhodne v hudbe, ale aj v pútavosti deja za „GoT“ nezaostáva.

7. Narcos

Narcos je v súčastnosti označovaný za najlepší seriál medzi divákmi. Dokonca je vraj lepší ako slávny Game of Thrones. A prečo by aj nie ? Vzrušujúci dej , skvelá kamera, silné herecké obsadenie a príbeh slávneho drogového baróna Pabla Escobara, je zárukou kvality. Dokonca podľa názoru viacerých divákov je druhá séria lepšia ako prvá, čo u mnohých seriálov nebýva pravidlom.

8. Will

Tento dramatický seriál je zasadený do 16. storočia. Rozpráva o mladom Williamovi Shakespeareovi, ktorý v roku 1589 dorazil do Londýna. Will je mladý muž, ktorý má svoj sen a túži zmeniť svet svojimi slovami. V tom čase bolo divadlo to isté, čo v 70. rokoch éra rock-n-rollu. Nepochopené, vášnivé, originálne, jedinečné.

9. Shameless

Hľadáte skvelý seriál na odreagovanie ? Tak si určite pozrite seriál Shameless. Komické scény a charizmatické postavy robia zo seriálu presne to, čo hľadáte. Príbehy súrodencov, ktorých opustili rodičia a životom sa pretĺkajú sami, vás určite chytia za srdce. Tento seriál vás presvedčí o tom, že rodinný život nie je len o nude, ale práve naopak. Najmä keď rodinu tvoria odviazaní a ničím nespútaní jedinci.

10. Game of Thrones

A na záver, toľko krát spomínaná čerešnička na torte. „GoT“ už možno mnoho z vás videlo, no pre tých, ktorí nevideli ani jedinú časť, musíme povedať jediné. POZRITE SI TO ! Seriál sa odohráva na fiktívnych kontinentoch Westeros a Essos na konci roky trvajúceho leta a pozostáva z mnohých prepojených dejových línií. Prvá séria sleduje členov rôznych šľachtických rodín počas občianskej vojny o Železný trón Siedmich kráľovstiev (Seven Kingdoms). Druhá séria nadväzuje a ďalej tiež rozvíja novú hrozbu – nastávajúca zima a mýtické stvorenia Severu (White Walkers). Seriál Game of Thrones prilákal rekordné množstvo divákov a získal si neobyčajne rozmanitý a aktívny medzinárodný fanklub. Seriál bol kritikmi veľmi dobre prijatý, avšak časté používanie nahoty a násilia zapríčinilo aj viaceré negatívne recenzie. My môžme len zhodnotiť, že ak ste tento seriál ešte nevideli, tak je najvyšší čas začať !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *