Stravujte sa zdravo a vaše telo sa vám odvďačí

Stravujte sa zdravo a váš žalúdok sa vám odvďačí

Niet dňa, kedy by nám tzv. špecialisti na výživu hovorili, ako sa máme stravovať, akým potravinám sa vyhýbať a aké potraviny naopak jedávať. Tráviace ťažkosti sa môžu objaviť u ľudí rôznych vekových kategórií. V súčasnosti, kedy sa kvantita potravín uprednostňuje pred kvalitou, pribúda počet pacientov trpiacich obezitou, celiakiou a rakovinou hrubého čreva.
Stravujte sa zdravo a váš žalúdok a celé tráviace ústrojenstvo sa vám odvďačí. Ako ale začať?

Nevynechávajte raňajky

Aj vy niekedy nestíhate raňajkovať, alebo za účelom chudnutia vynechávate dôležité jedlo dňa? Ak sa chcete stravovať čo najzdravšie, zabudnite na mýtus, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Nie sú a nikdy neboli, ale aj napriek všetkému by sme mali raňajkovať (nie kávu!).

Poznáte príslovie, ktoré hovorí, že raňajky zjedz sám, s obedom sa podeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi? Toto príslovie uznáva aj odborník s praxou Igor Bukovský, ktorého vám pravdepodobne nemusíme predstavovať.

Ak bude mať vaše telo dostatočné množstvo minerálnych látok, vitamínov a vlákniny, štart do nového dňa zvládne lepšie.

Raňajková zmes ako ideálne raňajky pre každého z vás

Ak si ráno nestíhate pripravovať raňajky, odporúčame vám vyskúšať najzdravšiu raňajkovú zmes dostupnú na Slovensku. Volá sa Hryzka a tento názov si určite zapamätáte veľmi ľahko. Je to aktivovaná naturálna a navyše aj bezlepková raňajková zmes vhodná pre celú rodinu. Je zložená z týchto surovín – aktivované proso, aktivované slnečnicové semiačka, pohánkové vločky, aktivované vlašské orechy, amarantové vločky, aktivované tekvicové semienka, chia semienka, ľanové semienka, aktivované mandle, goji a na záver psyllium. V tejto raňajkovej zmesi nenájdete žiaden cukor, lepok, stabilizátory, konzervačné látky, umelé farbivá a arómy.

Uprednostňujte lokálnych dodávateľov potravín

Ak sa chcete stravovať zdravo, v prvom rade začnite vyberať kvalitných dodávateľov a predajcov potravín, ktoré konzumujete vy a aj vaše deti. Uprednostňujte lokálnych dodávateľov potravín, pretože práve tieto potraviny sú kvalitné a zdraviu neškodlivé. Čo sa dá, vypestujte si doma na záhradke. Zemiaky, zeleninu, ovocie si dokážete bez najmenších problémov vypestovať aj v našom podnebnom pásme. Ak ste vegetarián a jedávate čisto len vegetariánsku stravu, väčšinu potravín, ktoré jedávate, si vypestujete na vlastnej záhrade.

Čím skôr sa začnete starať o zdravie vášho žalúdka, tým skôr predídete chorobám ako napríklad rakovine pankreasu a rakovine hrubého čreva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *