Stiahne nový monopost Renaultu stratu na TOP 3?

Na pódium v Enstone sa postavil Daniel Ricciardo a Nico Hulkenberg a všetci prítomní sa dočkali odhalenia plachty, ktoré svetu ukázalo nové auto francúzskej stajne Renault s názvom R.S. 19.


Renault Sport

Avšak znova to nebola kompletná podoba monopostu pre rok 2019. Renault svoju ukážku taktiež poskladal z minuloročných súčiastok, ku ktorým pridal jedine predné krídlo. O niečo viac sme mohli objaviť na digitálnych vizualizáciach, kde sa dá vidieť nové zadné krídlo a otvory bŕzd, ktorých zmenu si vyžadovali pravidlá.


Renault Sport

Šéf francúzskej stajne Cyril Abiteboul na margo finálnej podoby auta povedal: „Opäť chceme znížiť stratu na popredné tímy. Vieme, že to zaberie čas, ale my budeme bojovať. Auto ešte nie je 100% pripravené, ale do testov v Barcelone už bude.“


Renault Sport

Šéf motorovej sekcie Rami Taffi dodáva: „Toto bola najlepšia zima za posledných 5 rokov.“ Sľubné vyjadrenia podporené minuloročným štvrtým miestom robia z Renaultu silného protivníka, čo vycítil aj Daniel Ricciardo, ktorý kokpit Red Bullu vymenil práve za tento nový čierno-žltý.


Renault Sport


„Bolo to pre mňa veľké rozhodnutie a viem, že v tom čase to spôsobilo veľa rozruchu v F1. To ale nebolo mojím zámerom. Pozeral som sa na seba a vycítil som, že je teraz dobrý čas na zmenu. Teraz som tu preto, aby som si spravil svoju robotu na trati a jazdil čo najrýchlejšie ako len viem a navyše rád prinesiem do tímu aj novú energiu.“ 


Renault Sport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *