Červený býk v červenom! Monopost Red Bullu opäť uchvátil svojím vzhľadom

Doposiaľ najprekvapivejšieho vzhľadu sme sa dočkali pri rakúskej stajni Red Bull. Ich nový monopost sa svetu opäť ukázal v netradičnom lakovaní, čo sa už pomaly stáva zvykom.

Musíme ale znova schladiť vášne, pretože Red Bull sa najneskôr pri testoch v Barcelone vráti ku svojmu tradičnému vzhľadu. Okrem tejto na pohľad atraktívnej ochutnávky sme sa dnes dočkali aj pár jázd, ktoré nový RB 15 absolvoval na trati v Silverstone počas filmovacieho dňa.

Za volant si sadol Max Verstappen, ktorý tak otestoval aj motor Honda. Ten nahradil pohonnú jednotku Renaultu, ktorá po dominatných rokoch 2010-2013 strácala na spoľahlivosti až sa nakoniec v Red Bulle rozhodli prejsť na rovnakého dodávateľa, ako má ich „B“ tím Toro Rosso.

„Motor Hondy je už teraz kúsok nad motorom Renaultu. Čísla, ktoré sme dostali, sú skutočne optimistické, aj pokiaľ ide o výkon. A konečne sa môžeme tešiť z párty-režimu!“ prezrádza Helmut Marko.

Na zverejnené fotky nového monopostu sa už stihli pozrieť formuloví špecialisti, ktorí najviac upozornili na zaujímavú S-šachtu, bočnice či zadnú časť auta.

„Veľmi sa teším na novú sezónu. Uvidíme totiž, ako celý tím pracoval. Som zvedavý na spoluprácu Red Bullu a Hondy a na to, ako pôjdu naše šasi dokopy s novým motorom. Prestávka bola poriadne dlhá. Tie prvé týždne boli celkom skvelé, pretože si poviete, vau aké dobré je mať trošku oddychu, ale potom sa už chcete vrátiť do práce,“ povedal Max Verstappen pred začiatkom novej sezóny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *