Šperky ako súčasť vášho osobného štýlu

Ozdoby sú neoddeliteľnou súčasťou šatníka. Sú schopné zdôrazniť individuálnosť štýlu majiteľa a harmonicky dopĺňať integritu vytvoreného obrazu. Samozrejme, móda diktuje svoje zákony, a aby ste sa nestratili v širokom spektre možného výberu, musíte sa riadiť základnými estetickými pravidlami. Povieme vám , ako si vybrať ten najkrajší kúsok, ktorý vám svojou krásou a významom bude spríjemňovať a skrášľovať celý zvyšok života.

Prečo práve šperky?

Aby ste sa v živote cítili spokojne musíte byť fit a krásni. K tomuto cieľu vám najlepšie poslúži sila a význam šperkov. Je čas na nové diamantové náušnice. V jednom dokonalom kúsku s vysoko estetickým dojmom objavíte silu a moc zároveň. Šperky svoju hodnotu nestrácajú ani po niekoľkých rokoch. Aj tu však musíte k výberu pristupovať s citom.

Základné pravidlá výberu šperkov

Nepoužívajte príliš veľa ozdôb naraz. Napriek skutočnosti, že šperky sa predávajú v súpravách, mali by ste dodržiavať „pravidlo troch“, čo znamená nikdy nie viac ako tri ozdoby tohto charakteru naraz.

Čím väčšie sú šperky, tým menej by ich malo byť. Pamätajte si, že všetko, čo sa vám v určitej chvíli páči, by malo perfektne navzájom zodpovedať farbou a štýlom. Ku krásnemu diamantovému prsteňu nebudete mať problém doladiť žiadny kúsok odevu, ale v prípade viacerých farieb drahokamov, to môže byť horšie.

Pozor na kombinácie

Ďalšie hlavné pravidlo znie, že nemôžete miešať niekoľko kovov v jednom štýle. S opatrnosťou by ste mali kombinovať aj drahokamy a polodrahokamy. Najlepšie je vybrať minerály rovnakej cenovej hladiny. Transparentné kamene môžu byť kombinované s nepriehľadnými kamienkami rovnomernej farby, ale len za podmienky, že sú pripevnené jedným kovom.

Šperky by sa mali v ideálnom prípade zhodovať a navzájom dopĺňať vaše oblečenie. Pri výbere šperkov je dôležité venovať preto pozornosť najmä jeho farbe. K svetlým odtieňom je vhodné striebro, biele zlato alebo platinové ozdoby s priehľadnými kameňmi. Farebné skvosty vyzerajú skvele na oblečení v teplých odtieňoch a dúhové kamene dobre pôsobia na fialovom, modrom alebo zelenom pozadí.

Na slávnostných recepciách a spoločenských akciách sa odporúča nosiť dlhé náušnice, široké náramky a možno masívnejšie náhrdelníky, ktoré doplnia jednoduché strihy šiat.   

Ak chcete nosiť niekoľko šperkov naraz, nezabudnite teda, že by mali byť vzájomne kombinované v štýle odevu a kovu. Hlavnou vecou pri výbere šperkov je sledovať aj vlastnú chuť a vnútornú náladu a potom vám tieto odporúčania pomôžu pri správnej voľbe vášho šperku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *