Hračky len pre dospelých: Aj výber pouškohľadu rozhoduje o úspešnosti lovu

Tí, ktorí sa rozhodli vyskúšať si to v úlohe skutočného lovca, budú musieť najskôr prejsť dlhú cestu, plnú zdĺhavého čakania. Najprv musíte získať licenciu na lov „divých“ zvierat. Okrem toho samozrejme potrebujete povolenie na nákup zbraní.

A až potom si môžete ísť do obchodu pre vlastnú pušku, ktorá by vám mala v prípade potreby dobre poslúžiť. A tu vzniká často problém. Netrpezlivosť môže spôsobiť komplikácie. V zhone sa dá ľahko kúpiť všetko, čo je potrebné, ale nie vždy kvalitné. To platí najmä pre začiatočníkov, ktorí nevedia, že výber zbraní na lov je jednou z hlavných etáp prípravy a sľubu, že vaše nové hobby vám prinesú najmä radosť.

Je to niečo ako prvá láska, ak urobíte všetko správne, oceníte to vo svojich skúsenostiach a zážitkoch. Ak urobíte chybu, bude to horkosť sklamania.

Zjednodušte si výber zbrane a spôsob lovu

Moderný zbrojný trh je tak rozmanitý, že môže ľahko predstavovať problém aj pre ostrieľaných poľovníkov. Čo môžeme povedať  hlavne o začiatočníkoch, pre ktorých sa otázka, ako si vybrať zbraň na lov môže zmeniť na nekonečné trápenie.

V tomto zmysle boli naši starí otcovia a prarodičia „šťastní“ ľudia, pretože si mohli vybrať len niekoľko loveckých pušiek. Dnes sa sortiment počíta v niekoľkých desiatkach a k dobrému zacieleniu nepotrebujete už len silu, ale aj kvalitné kolimátory pre dokonalé zacielenie koristi. Aby bol lov úspešný, musíte teda brať do úvahy množstvo iných faktorov:

  • terénne funkcie
  • výber cieľu
  • váhu – samotnej pištole a osoby

Prioritné pravidlá pre výber zbrane

Ešte pred tým, než sa vyberiete do obchodu, sa musíte rozhodnúť, čo presne budete potrebovať. Inými slovami, ide o odpoveď na dve kľúčové otázky: „Kto sa chystá na lov?“ A „Kam idete loviť?“ Podľa týchto kritérií si musíte vybrať správnu zbraň a k nej aj špeciálny puškohľad ZEISS, ktorého výborné vlastnosti sa postarajú o maximálne zaostrenie aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Veľmi dôležitá je ale oblasť, v ktorej budete loviť. V močiaroch, na horách a v lese je potrebný určitý typ zbrane. Nezabudnite na záver ani na bezpečnosť a všetky pravidlá bezproblémového lovu, ktorý má byť hlavne o radosti a potešení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *