G-Eazy predviedol Prahe svoju Beautiful and Damned Tour

V piatok (11.5.) sa v pražskom Forum Karlín uskutočnila ďalšia zastávka európskeho turné Beautiful and Damned, čo je aj názov prezentovaného nového albumu od amerického rappera G-Eazyho. Ten sa preslávil najmä pesničkou Me, Myslef and I, ktorú má spolu so speváčkou Bebe Rexha a získal za ňu viacero ocenení.

 

G-Eazy x Bebe Rexha – Me, Myself & I

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 

Gerald Earl Gillum, známy pod prezývkou G-Eazy, pochádza z Oaklandu v Kalifornii. Svoju hudobnú kariéru začal ako producent a postupne sa prepracoval na jedného z popredných predstaviteľov hip hopu nielen v Amerike ale aj vo svete. Jeho popularitu len potvrdzuje takmer vypredané európske turné, ktoré malo zastávku aj u našich susedov v Českej republike.

Celá show sa mala začať o 19:15 kedy mal ako predskokan vystúpiť Renne Dang z Blackwood Records, mimo iného veľký fanúšik G-Eazyho. Ten na miesto dorazil na čas, avšak pre chybu v komunikácii jeho vystúpenie bolo odmietnuté z dôvodu, že americká strana požadovala len DJ-a a nie rappera. Splnený sen sa tak tomuto hudobníkovi trpko rozplynul, čo ale nezabránilo tomu, užiť si predstavenie G-Eazy naplno v roli diváka.

O 20:15 prišiel na scénu Yung Pinch. U nás skôr neznáme meno. Tento mladý dlhovlasý kaliforčan dokázal publikum slušne nabudiť, no pochopiteľne nedostával také ovácie ako samotný G-Eazy neskôr. Jeho predstavenie pozostávalo laicky povedané „z pokrikovanie do prednahratých songov“ čo si taktiež nezískalo príliš veľké sympatie publika. No predné rady si vystúpenie tohto mladíka užívali tak či tak.

O 21:00 prišlo to, na čo všetci čakali. Ešte predtým sa na pódiu pripravila kapela pozostávajúca z DJ-a, bubeníka a klávesov. Potom zhasli svetlá a spustila sa video projekcia, oznamujúca prvú časť koncertu.

Zdroj:Rusty Sheperd

ACT I – Beautiful

S prvými tónmi hudby sa zdvihla vlna telefónov zachytávajúcich otvárací song tohto koncertu. Tým bola pesnička s rovnakým názvom Beautiful and Damned. Ako doznieval hlas speváčky Zoe Nash, ktorá má na tejto skladbe úvodné slovo, vstupoval na stage očakávaný G-EAZY a prvými slovami svojej slohy otvoril pražský koncert! Dav šalel a spolu s Geraldom začal spievať známe slová skladby. Prvá časť koncertu obsahovala taktiež aj kľudnejšie pesničky ako Legend, The Plan, But A Dream, pri ktorých si spevák viac vytváral vzťah so svojim publikom. Prihováral sa, rozhadzoval tričká či dokonca uterák, niekoľkokrát sa zameral na niekoho z davu a pár sekúnd spieval v podstate pre danú osobu. V tejto časti zaznela aj prvá známejšia skladba z jeho repertoáru a to I Mean It, ktorou dohnal dav do vytŕženia.

Zdroj:Rusty Sheperd

ACT II – Damned

S pribúdajúcimi skladbami gradovala aj atmosféra, ktorú G-Eazy zvyšoval najmä v druhej časti, kde pridal energickejšie a temnejšie veci ale aj osvedčené staršie hity. Počuli sme tak Random, ktorou napríklad otváral vystúpenie v Lallapalooze v roku 2016. Publikum mu doslova zobalo z ruky, čo sa krásne ukázalo pred songom Say Less. Vtedy slová po rapperovi opakovala celá hala a samotná pesnička dosť výrazne kandidovala na najenergickejšiu skladbu večera. Okrem nej sa zo starších vecí objavila aj známejšia Calm Down alebo You and Me, ktorú doprevádzal hlas speváka Marca  E. Bassy.

Zdroj: Rusty Sheperd

ACT III – Epilogue

V epilógu zazneli skoro všetky najlepšie veci, čo tento rapper v živote nahral. Túto časť začal známou pesničkou Him and I, ktorú dal dokopy so svojou partnerkou a speváčkou Halsey. Počas tejto skladby nečakane znásobil svoju interakciu s publikom. Zoskočil pri ľudí a umožnil niekoľkým šťastlivcom byť v tesnej blízkosti ich speváckeho idola. To však nebol náš prípad, bohužiaľ. Ďalej pokračoval svojím najznámejším  hitom a to Me Myself and I. Dav už tušil, že ideme do finále a tak posledné minúty boli priam strhujúce. Úplný záver patril skladbe No Limit, ktorá bola čerešnička na torte tohto koncertu a celé Fórum Karlín skákalo do rytmu.

Zdroj: Rusty Sheperd

 

Po hodine a pol dlhom koncerte bolo jasné, že diváci zažili nefalšovanú vysokú dávku kvality v podaní 28-ročného američana. Jeho meno v USA znamená veľa a je možno škoda, že v našich končinách nepatrí práve medzi to najznámejšie. Inak by sme jeho show možno videli aj s väčším počtom divákov. Napriek tomu návšteva okolo 3000 ľudí isto nie je na zahodenie a samotný interpret sa nemôže na atmosféru alebo divácku kulisu sťažovať. To bolo vidieť aj na jeho výraze, ktorým jasne ukázal, ako si svoju tour užíva.

Nestáva sa často aby sa meno podobného významu objavilo v končinách blízkych Slovensku a aj preto sa dá považovať vystúpenie G-Eazyho za jeden z veľmi cenných zážitkov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *