ROZHOVOR: Skúsenosti priamo od jazdca TCR Maťa Homolu

V nasledujúcom rozhovore vám predstavíme nový projekt nášho mladého a talentovaného pretekára Martina Homolu, s ktorým sme sa porozprávali o plánoch s jeho vlastnou školou pretekárskej jazdy.

Pre upresnenie:

Maťo Homola  je 23 ročný, slovenský, automobilový pretekár. V súčasnosti reprezentuje Slovensko na prestížnom medzinárodnom šampionáte TCR International Series, v tíme DG Sport Competition a na vozidle Opel Astra OPC TCR.


Ahoj Maťo. Hneď na úvod sa spýtam, prečo si sa rozhodol založiť školu  pretekárskeho jazdenia ?

V prvom rade by som chcel inou formou vyučovať motoršport na Slovensku. A aj preto , že ešte tu nič podobné nie je. Celá škola bude založená na individuálnej forme a exkluzivite, pretože sa vždy venujem len jednému klientovi, aby to bolo efektívne. A v neposlednom rade preto, lebo si myslím že to viem robiť celkom dobre a chcem to svoje „know-how“ posunúť trochu ďalej.

Pre koho bude táto škola určená ?

Pre tých, ktorí sa cítia na rýchlu jazdu po okruhu, chcú sa zlepšovať a učiť od profesionála.

Kto všetko sa môže prihlásiť  a stať sa tak tvojim žiakom?

Ktokoľvek od 18 rokov s podmienkou vlastnenia vodičského preukazu. Nie je podmienkou mať skúsenosti s rýchlou jazdou, pretože môžem klienta naučiť ako jazdiť rýchlo po okruhu od úplných základov.

Kde sa bude táto škola odohrávať ?

Výhradne na okruhu Slovakia Ring. Je to jediný okruh na Slovensku, má výborné kapacity, ponúka všetky druhy zákrut a má potrebné zázemie. Preto si myslím že je to výborné miesto pre túto školu.

Na akom aute sa budú tvoji žiaci učiť jazdiť ?

Tento kurz, resp. škola je rozdelená do takých dvoch sfér, aby to bolo čo najbližšie k potrebe klienta. Jedná sa o jazdu na vlastnom aute, pretože veľa ľudí si chce vyskúšať ich auto na pretekárskom okruhu. Chce ho zveriť profesionálovi, aby videli čo to auto dokáže a potom to porovnať so svojím výkonom. To je prvá možnosť, tá lacnejšia. Drahšia možnosť ponúka jazdenie na BMW E30 , pretekárskom BMW určenom na okruhy.

Ako dlho bude trvať absolvovať celý kurz ?

Celý kurz bude trvať približne 4 hodiny. Záleží, či si zvolíte možnosť A alebo B. V prípade možnosti B, čo je spomínané BMW, je to trochu dlhšie, aby sa klient mohol s autom zoznámiť. Presný čas určený teda nie je, ale odhadom sa bavíme o tých 3-4 hodinách. Za deň sa to stihne. Záleží aj od klienta či bude chcieť pokračovať, alebo absolvuje len jednorázový kurz.

Čo všetko budú absolventi ovládať po skončení kurzu ?

V prvom rade je to o naučení sa jazdiť rýchlo, ale aj bezpečne. V teoretickej i praktickej časti dbám na bezpečnosť. V teórii budeme rozoberať základy prejdenia každého typu zákrut. Ak to klient už ovláda môžeme to preskočiť a budem sa viac venovať odovzdávaniu osobných skúseností. V praktickej časti sa pokúsim toho jazdca dostať skoro na limit auta a svojich schopností.

Kde sa môžu záujemcovia prihlásiť,  poprípade nájsť bližšie informácie ?

Záujemcovia sa dozvedia viac informácii z mojej web stránky www.maťohomola.sk. Tam bude preklik na „race school“ a tí, čo sa preto rozhodnú, ma môžu kontaktovať prostredníctvom email-u. A ďalej sa už dohodneme osobne.

A asi najpodstatnejšia časť rozhovoru, ktorá nás zaujíma. Aká bude cena kurzu ?

Cena kurzu za možnosť A, teda jazdu na vlastnom aute je 490 € vrátane občerstvenia a všetkých poplatkov za prenájom okruhu. Možnosť B, jazda s pretekárskym BMW je drahšia a cena je 850 €. Všetky ceny sú s DPH.

 Chcel by si na záver ešte niečo odkázať našim čitateľom?

Rád by som odkázal všetkým čitateľom príjemné, bezpečné a ničím nerušené obdobie strávené za volantom. 🙂

Super Maťo. V mene web magazínu Fit-Drive.sk ti ďakujem za rozhovor.
Záver:

Mali ste možnosť si prečítať exkluzívny rozhovor o zaujímavom projekte s našim profesionálnym pretekárom Maťom Homolom. Ak máte záujem zlepšiť svoje jazdecké zručnosti určite neváhajte a vložte sa do rúk profesionála. Maťovi prajeme do budúcna ešte veľa úspechov a veríme, že bude Slovensko aj naďalej zviditeľňovať vo svete motoršportu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *