Svetová premiéra nového Mitsubishi L200

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) včera vo svetovej premiére, ktorá sa uskutočnila v Bangkoku, predstavila nový pick-up L200.

Nová Mitsubishi L200 je najnovšou verziou modelu, ktorý tento rok oslavuje už 40. narodeniny a vyrába sa v závode Laem Chabang Plant pod taktovkou firmy Mitsubishi Motors (Thajsko) Co. Ltd. (MMTh).

Model L200 je globálnym strategickým modelom, ktorý sa po uvedení na thajskom trhu objaví aj na ďalších trhoch regiónu ASEAN, rovnako tak ako v krajinách Oceánie, Stredného Východu, Afriky a Latinskej Ameriky. V budúcnosti sa bude tento model predávať približne v 150 krajinách po celom svete. Spoločnosť MMC plánuje tento fiškálny rok predať cca 180 tisíc týchto vozidiel (v novom aj existujúcom prevedení).

Osamu Masuko, generálny riaditeľ Mitsubishi Motors, pri príležitosti svetovej premiéry uviedol: „Nová L200 je jedným z našich najdôležitejších globálnych strategických modelov. Jej úspech pomôže posilniť trend udržateľného rastu našej spoločnosti. Nový model prináša vylepšenia po stránkach odolnosti, spoľahlivosti a pohodlia stavajúc na viac ako 40 rokoch skúseností od uvedenia tohto modelového radu. Som si istý, že nová L200 naplní rôznorodé potreby a priania našich zákazníkov po celom svete.“

Prehľad
Nová L200 bola vyvinutá tak, aby naplnila význam sloganu „Engineered Beyond Tough“. Medzi prvky prispievajúce k výrazne vyššej konkurencieschopnosti tohto modelu patrí: celkové štylistické stvárnenie, ktorého súčasťou je aj najnovší variant koncepcie prednej masky v tvare Dynamického štítu („Dynamic Shield“); zdokonalený systém pohonu 4WD, ktorý prináša ešte lepšie schopnosti v teréne, ako aj najnovšie prvky aktívnej bezpečnosti vrátane systémov na podporu riadenia. Nový model tak celkovo prináša významné zlepšenie odolnosti a spoľahlivosti, požadované firemnými užívateľmi, rovnako tak ako pohodlie a jazdné vlastnosti v súlade s požiadavkami z radov fyzických osôb.

Interiér
Prepracovaný interiér Mitsubishi L200 jasne vyjadruje modernú a robustnú atmosféru. K dojmu vysokej kvality prispievajú materiály mäkké na dotyk a prešívanie v oblasti stredovej konzoly, lakťových opierok a parkovacej brzdy.


Systém pohonu 4WD pre lepšie jazdné schopnosti v akomkoľvek teréne

Nová L200 v prevedení 4WD je vybavená buď systémom Super-Select 4WD, ktorý zabezpečuje optimálne držanie stopy a jazdné správanie na ľubovoľnom povrchu, alebo systémom pohonu Easy-Select 4WD, ktorý zjednodušuje prepínanie medzi jazdnými režimami v závislosti od povrchu vozovky. Okrem nových jazdných režimov prinášajú oba systémy pohonu 4WD vylepšené schopnosti v teréne.

Nový režim Off-road
Systém Super-Select ako aj systém Easy-Select 4WD používa nový režim „Off-road“ s nastavením GRAVEL (štrk), MUD / SNOW (bahno / sneh), SAND (piesok) a ROCK (kamene, iba pre 4LLc). Navolením režimu Off-road sa zabezpečuje integrované riadenie výkonu motora, prevodovky a brzdenia s cieľom regulovať mieru preklzu kolies, a tak čo najviac zlepšiť schopnosti v teréne a vyslobodenie vlastnými silami v bahne či snehu.

Európska špecifikácia novej Mitsubishi L200 bude zverejnená bližšie k jej uvedeniu na európske trhy koncom leta 2019.

 

Zdroj: Mitsubishi Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *