Rozhovor: Michal Ferenc – Ak chcete robiť to čo vás baví, musíte niečo obetovať

Do tohto silvestrovského rozhovoru som si pozval môjho dobrého kamaráta, Michala Ferenca. Je to pre mňa jeden z najzaujímavejších a samozrejme najvtipnejších osobností na automobilovej scéne. Michala môžete, okrem jeho vlastného youtube kanála, poznať hlavne z videií známej dvojice Zrebný & Frlajs. Pre Michala som si pripravil niekoľko otázok, aby som vám priblížil, aký je jeho život a aké boli jeho začiatky. Prajem príjemné čítanie.

 

Rozhovor:
Väčšina ľudí ťa pozná hlavne z youtube videií známej dvojice Zrebný & Frlajs. Ako si sa ku nim dostal a aké je to s nimi spolupracovať? 

 

Dostal som sa ku nim skrz facebook. Chalani tam zháňali niekoho, kto má trošku viac svalov, aby ich zbil v nejakom ich videu. 🙂 Pod príspevkom ma označil rapper Parazit. Možno ho aj poznáte. Ozvali sa mi, ja som súhlasil a odvtedy s nimi spolupracujem, lebo ta práca s nimi je úplne top.

 

 

Michal, vieme o tebe, že si veľký ,,petrolhead,,. Čo v tebe prebudilo nadšenie pre autá?

 

Keď som sa vrátil z Írska mal som 19 rokov. A vtedy som si kúpil Volkswagen Passat druhej generácie s dvojlitrovým benzínom a ten zvuk ma očaril. Je  však pravda, že mal deravý výfuk. 😀 Ale vášeň k autám u mňa úplne prebudil Fiat Bravo GT, to bol 5-valec dvojliter benzín a vtedy sa mi to úplne začalo páčiť, že chcem nejaké silné auto. Dovtedy som to nejako neriešil.

 

O tvojich zážitkoch s autami sa dozvedáme hlavne na tvojom instagrame @donbossbossov. Tento rok si si založil aj svoj vlastný youtube kanál Boss TV. Čo ťa ku tomu viedlo začať prezentovať aj na tejto platforme? 

 

Tým, že autám sa venujem už viac ako 10 rokov, mám za sebou nejakú komunitu ľudí. Chodím na rôzne akcie, čo sa týkajú áut. Povedal som si, že keď máme kanál Zrebný a Frlajs a každý robí niečo svoje, tak začnem točiť aj ja, pretože točenie ma neskutočne baví. Založil som BossTV a tam v podstate ukazujem svoj život.

 

 

Teraz trochu bulváru. Od 18-tky doteraz, koľko áut si vlastnil a ako vyzerá tvoj súčasný vozový park?

 

Doteraz som vystriedal viac ako 40 svojich áut.  Aktuálne sa v mojej ,,garáži,, nachádza BMW 520xd poslednej generácie, Volkswagen Passat B8 (vo fullke :-D) a ešte niekoľko áut mám vo svojej autopožičovni @teleport_rental_transfer. Ale v blízkej dobe sa chystám kúpiť niečo rýchle a benzínové. To je však ešte tajomstvo.

 

Máš auto svojich snov? 

 

Teraz si ma zaskočil. 🙂 Stále sa to mení. Proste to je vývoj. Kedysi som chcel BMW 320i, potom to bola M5 a teraz je to Bentley GT.

 

Cez leto sme boli spolu na víkendovom tripe z Bratislavy do Košíc na dvoch Hyundaioch N. Ako to hodnotíš? 

 

Hyundai i30N má skvelý podvozok. Ocenil by som o niečo silnejší motor, ale vyladený je perfektne. Kto nie je zvyknutý jazdiť na 600 koňových GTR-kách, tak mu isto bude stačiť aj i30N. Čo sa však týka pomeru cena/výkon tak je to úplne super voľba. Samozrejme, nemôžem zabudnúť na nezabudnuteľné zážitky a určite tento výlet hodnotím ako jeden z top 3 tripov tohto roka.

 

 

Máš obľúbený športový tím alebo športovca?

 

Jednoznačne Arnold Schwarzenegger a Rich Piana. Rich Piana ma dostal do inej fázy zmýšľania a dá sa povedať, že svojim štýlom života mi zmenil život.

 

Keď budeš mať deti, budeš ich viesť cestou športu a cvičenia, aby sa vyvíjali? Alebo to necháš na nich? 

 

Keď moje deti uvidia mňa, ako starého deda namakaného, čo jazdí v športových autách, tak som presvedčený, že sa budú inšpirovať mnou a budú to chcieť tiež. 🙂

 

 

Mnoho ľudí chce v určitej fáze života veľa cestovať. Vieš si predstaviť, že by si sadol do auta a vyrazil do neznáma? 

 

Určite si to viem predstaviť a v podstate to aj plánujem. Chcel by som ísť niekde smerom na východ. Smer Ázia cez Rusko. Fit-Drive: ,, Iba ty a auto, alebo s niekym?” S @dark_knight_eu“. :’D

 

Čo si myslíš o cestovaní karavanom? Išiel by si do toho?

 

Cestovanie karavanom je pre mňa extrémne pomalé. Takže buď pôjdem rýchlym autom, alebo lietadlom 🙂

 

Máš nejaké ciele a sny, ktoré si plánuješ splniť v blízkej, alebo ďalekej budúcnosti, či už v súkromnom živote, alebo v rámci BossTV?

 

Môj hlavný sen je mať vyrovnaný život s mojou frajerkou, dom a Bentley pred bránou. Čo sa týka BossTV, nechcem to nejako hrotiť ani nič. Nechávam tomu taký voľný priebeh a buď sa to ľuďom páči, alebo nepáči. Nezáleží mi na počte odberateľov. Mňa to baví a určite sa tomu budem venovať aj v roku 2019.

 

 

Je niečo, čo by si chcel na záver odkázať ľuďom, čo práve čítajú tento rozhovor?

 

Robte v živote to, čo vás baví, lebo vtedy je človek najviac šťastný. A niekedy niečo treba aj obetovať, aby sa človek dostal do tej fázy, že robí to, čo chce.

 

Záver:

 

Michalovi ďakujem za rozhovor a prajeme mu veľa úspechov, či už v súkromnom, alebo profesionálnom živote, nech sa mu aj naďalej darí. Veríme, že aj v Novom roku vám s Michalom prinesieme ďalšie spoločné projekty. Vám, našim čitateľom, ďakujeme za priazeň počas celého, už dvojročného pôsobenia Fit-Drive.sk a tešíme sa na vás aj v roku 2019. Šťastný nový rok priatelia. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *