Pomôcky, vďaka ktorým bude lov a vaša muška presnejšia

Lov tvorí súčasť nášho života od nepamäti. Dnešní moderní lovci to majú ale oveľa jednoduchšie. Pri prenasledovaní divokých zvierat často používajú rôzne špeciálne pomôcky, ku ktorým patria aj termovízne kamery. Tieto zariadenia sú schopné zachytávať tepelné žiarenie na značnú vzdialenosť. Ľahko zistia teplotu a zobrazia ju na obrazovke v rôznych farbách. Vďaka takémuto zariadeniu sa rýchlo dostanete na stopu šelmy aj po kvapkách krvi, ktoré zostanú na tráve. 

Výhody používania prístroja pri love 

Profesionálne termokamery si dnes môžete kúpiť v špecializovaných predajniach. Veľký výber takéhoto vybavenia ponúka internet, kde je výber aj nákup naozaj jednoduchý. Toto zariadenie je alternatívou k tradičným zariadeniam na nočné videnie. Majú však viac prevádzkových výhod. Medzi tie najväčšie patrí: 

  • schopnosť identifikovať zviera za každého počasia (dážď, sneh, hmla) bez ohľadu na dennú dobu; 
  • neviditeľnosť pre ľudské oko; 
  • vysoká pravdepodobnosť videnia zvieraťa; 
  • množstvo funkcií, vrátane automatickej zmeny zameriavania, fotografovania a nahrávania videa. 

Samozrejme, treba si vybrať správny model modernej termovízie aj na základe dostupných modelov, ich funkcií a podmienok, ktoré od konkrétneho zariadenia vyžadujete.  

Ktoré funkcie sú dôležité 

Optimálny pomer ceny ku kvalite sa cení vždy a všade. Pri nákupe termovízneho prístroja však treba venovať pozornosť najmä zornému uhlu, rozsahu, hmotnosti a rozmerom prístroja, množine funkcií poskytovaných výrobcom a ďalším dôležitým bodom. Dostatočne vysoké rozlíšenie matice tohto zariadenia zasa zaručuje jasnosť a jas obrázkov. V každom prípade by ste tiež mali dať prednosť modelom vyrobeným známymi osvedčenými spoločnosťami, ktoré na podnalov.sk určite nájdete a pobyt v prírode a lov si naplno užijete.