Pomôcky, ktoré vám v práci pomôžu viac ako káva

Ak máte večer boľavý krk, zápästie a nervy z toho, že ste v podstate nič neurobili, nebude s vašou prácou všetko v poriadku. Faktorov, ktoré spôsobujú pracovný stres je niekoľko, jedným z najdôležitejších ale môže byť správna ergonómia pracoviska, ktorú dodržiavať nie je vždy tak jednoduché.

Ide o určitú polohu tela, ktorá by mala byť čo najprirodzenejšia. V mnohých prípadoch sa ale takéto rady zdajú byť práve naopak celkom nepraktické. Veď kto vydrží sedieť celý deň za počítačom vzpriamene a mať oči neustále v úrovni monitora?

Z toho nám logicky vyplýva už prvý problém. Všetko sa to dá zvládnuť a chyba nie je v nesprávnych informáciách,  ale v doplnkoch, ktorými sa obklopujete. V ich špeciálnych tvaroch a proporciách, ktoré majú svoj význam.

 

Ako vám pomôže ergonómia pracoviska?

Správne požiadavky na ergonómiu na pracovisku umožňujú zaručiť efektívnosť pracovného tempa v kombinácii s pohodlím. Ergonómia týchto priestorov môže pomôcť dokonca znížiť čas strávený zamestnancami nad úlohami, ktoré sa inokedy zdajú byť nezvládnuteľné. Takýto dizajn je účinným spôsobom prevencie predčasnej únavy. Tak sa poďte s nami o tom presvedčiť.

Mali by ste správne sedieť

Asi viete, že poloha tela v sede nie je prirodzeným spôsobom našej existencie. Ale, kto by dokázal stáť na nohách pri jednej monotónnej činnosti za počítačom? Základom každého zamestnania kancelárskeho charakteru, by sa preto mala stať dobrá a ergonomicky tvarovaná stolička. Aj deťom na písanie domácich úloh k písaciemu stolu vyberáte tú najlepšiu rastúcu stoličku, tak prečo nemyslieť aj na seba. Odôvodnite to nadriadenému lepším výkonom a možno vám v tomto smere rýchlo vyhovie.

Zdvihnite monitor do úrovne očí

A už sme pri jednom z ďalších a známych problémov, ktorého odstránenie ale skutočne pomáha. Ak sa budete neustále pozerať na monitor v záklone, vaša krčná chrbtica vám o niekoľko rokov určite vystaví dosť nepríjemný a možno ani nie tak prekvapujúci účet. Ak nemáte možnosť lepšieho a väčšieho monitora, skúste to so špeciálne nastaviteľným rastúcim stolom, ktorý môžu opäť využiť aj vaše deti.

Kúpte si ergonomickú myš

Ak patrí neustále písanie a práca s myšou od počítača k náplni vašej práce, mali by ste popremýšľať aj o špeciálnych tvaroch a rozmeroch týchto zariadení. Na niektoré z nich si budete musieť zvyknúť, ale časom to oceníte, pretože vás nebude sprevádzať žiadna bolesť zápästia a tŕpnutie prstov ruky.

Vyskúšajte tieto odporúčania a sami zistíte, ako vám môžu zmeniť život. Po práci predsa chcete byť svieži a stále plní energie a s takouto úpravou pracoviska sa vám to určite podarí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *