Presvedčte sa, ako vás zlato a šperky nielen ozdobia, ale aj vyliečia

A platí to doslova a do písmena. Zlato (Aurum, Au) je ťažký kov žltej farby. Od nepamäti bolo veľmi oceňované, čo dokazujú historické dokumenty a veci, ktoré archeológovia extrahujú počas výkopov. Prvé zlaté výrobky boli nájdené v kultúrach neolitu. Panovníci najstarších civilizácií tento vzácny drahocenný kov vysoko oceňovali. Neraz boli kvôli nemu dokonca vedené vojny a vykrádali sa dobyté štáty.

Drahocenný kus prírody, ktorý má obrovský význam a cenu

Alchymisti nazývali zlato „kráľom kovov“ a márne sa ho pokúšali získať umelými prostriedkami. Z ušľachtilého kovu boli v dávnych časoch razené mince najvyššej hodnoty, robili sa najkrajšie ozdoby, vázy a rôzne odznaky -predchodcovia dnešných šperkov. Zlatom boli zdobené domy pánov a ich hrobiek.

Od nepamäti sa používa aj ako mena, klenotníci vďaka nemu vytvárajú krásne zdobené šperky, zubári zasa zubné protézy a gynekológovia s ním liečia.

Široké využitie zlata v medicíne

Zlato sa už po stáročia používa v medicíne a vo verejnej službe. Roztoky solí zlata sú škodlivé pre mnohé patogénne mikróby, takže zlato je často zahrnuté v niektorých liečivých elixíroch a liekoch. Zlaté prípravky sa používajú vo forme suspenzií a vo vode rozpustných liekov na injekciu pri liečbe chronickej artritídy alebo lupusu, často v kombinácii s hormonálnymi alebo inými liekmi.

Rádioaktívne zlato sa zasa v kombinácii s chirurgickou a liekovou terapiou používa na liečbu nádorov, ako aj na diagnostické účely. Takže keď sa pozriete na dokonalý prsteň na svojej ruke, spomeňte si, že vlastníte naozaj vzácny kov. V podstate by sa dalo povedať, že sú to peniaze, ktoré vám dokážu zachrániť život a byť fit.

Zlepší vašu pamäť a dodá telu energiu!

Zlato sa používa liečbu chorôb nervového systému, zlepšuje kardiovaskulárnu aktivitu a posilňuje srdcový sval. Chráni hrdlo a nos pred prechladnutím, pomáha pri angíne a iných ochoreniach. Zlato zlepšuje pamäť, inteligenciu, porozumenie a dáva srdcu potrebnú energiu .

Tento ušľachtilý kov je schopný dezinfikovať, zabíjať mikroorganizmy, takže zlaté šperky sú vhodné na nosenie počas pretrvávajúcej epidémie.

V dávnych časoch sa pila aj tzv. zlatá voda. Pomáhala s nervovými ochoreniami, rôznymi druhmi prechladnutia, úzkosťou, strachom, srdcovými záchvatmi, bolesťami kostí, slabosťou a vyčerpanosťou, pľúcnymi a pečeňovými problémami.

Nie každý vie, že práve vo vodách Svetového oceánu je obsiahnuté obrovské množstvo zlata. Vedci dokázali, že spolu s množstvom morskej vody, ktorá je na našej planéte plne k dispozícii, je obsah zlata najmenej 10 miliárd ton. Na liečbu sa samozrejme používa vo svojej špecifickej forme a spracovaní a možno ani neviete, kedy a ako ste s ním boli vyliečení aj vy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *