#Autainstagramu: Vďaka tomu autu som spoznal strašne veľa nových a super ľudí

 

Vitajte pri ďalšom rozhovore z našej série #autainstagramu kde sa rozprávame s majiteľmi o ich zaujímavých autách. Tentokrát naše pozvanie na rozhovor prijal Filip ⇒@filippales.

.


Rozhovor:

 

Ahoj, mohol by si nám na úvod stručne charakterizovať svoje auto?

 

 Jedná sa o auto značky BMW M6 Coupe. Nachádza sa v nej V8 motor s objemom 4.4 litra a disponuje výkonom 560 koní, i keď nameraná hodnota bola vyššia,  ale to možno aj vďaka nie sériovému výfuku .  Zrýchlenie z 0-100 dá za 3,9 sekundy a najväčšiu maximálnu rýchlosť som dosiahol 330 km/h.

 

 

Čo ťa viedlo ku kúpe tohto auta?

 

 Ku kúpe tohto auta ma viedlo hlavne to, že je to auto aj na každý deň, také daily car tzv. Neskúšal som iné značky vozidiel, nakoľko som fanúšik značky BMW a jazdí sa mi na nich  perfektne.

 

 V čom vidíš najväčšie výhody a naopak najväčšie nevýhody na BMW M6?

 

 Dlho som rozmýšľal, čo ma tak najviac znepokojuje na tom aute, ale možno akurát to, že je viac menej iba pre dvoch ľudí, ako pre štyroch. To je taká najväčšia nevýhoda. A zase naopak, čo mám na ňom rád, je asi všetko, hlavne výhoda rýchleho predbiehania, že keď človek potrebuje, tak ten výkon tam je.

 

 

Určite mnoho ľudí zaujíma, aké sú prevádzkové náklady na takéto auto. Akú sa ti podarilo dosiahnuť najnižšiu a najvyššiu spotrebu paliva? A ako najrýchlejšie si na ňom išiel?

 

 Prevádzkové náklady sú pochopiteľne vyššie, keďže je to drahšie športové auto, ktorému človek dáva aj viac zabrať. Najvyššiu spotrebu paliva som dosiahol okolo 22 l/100 km a najnižšiu cca 10 litrov.

 

Ako je to so servisom BMW M6?

 

No so servisom je to trošku náročnejšie. Samozrejme, najviac  záleží na tom, ako človek jazdí, servisujem ho len v autorizovanom servise na Slovensku. Čo sa týka pneumatík, tak ich mením každý rok. Cena ročného servisu sa dá odhadnúť na cca 2-3 tisíc €, ale ako hovorím, je to individuálne. Ide aj o to, ako sa na tom aute jazdí . Pri kúpe nového auta je to iné, pretože niektoré servisné úkony sú zdarma. Ja osobne si myslím, že sa to dá zvládnuť. Nie sú to až také astronomické ceny.

 

Používaš ho na daily jazdenie, alebo je to iba víkendovka? Koľko kilometrov si s ním už najazdil?

 

 Autom jazdím v podstate denne, využívam ho ako daily car. Mám ho už 3 roky a spravil som cca 80 tisíc km.

 

Keď si to zoberieš s odstupom času, nemal si už takú myšlienku, že si si mohol kúpiť radšej niečo iné?

 

Áno mal som takú myšlienku, ale som s tým autom veľmi spokojný a kúpil by som si ho znova a znova.

 

Čo pre teba znamená BMW M6?

 

To auto mi prináša relax, pri jazde s ním človek zabudne na všetky starosti a už len pri pohľade naň, vyčarí úsmev na tvári. Po meste tá jazda s ním nie je ono, to auto patrí mimo mesto. Najväčšiu radosť má človek z toho, keď pridá a zozadu počuť zvuk výfuku. Vďaka tomu autu som spoznal strašne veľa nových a super ľudí, spoznal som veľa ciest, krajín, čiže nikdy som neľutoval kúpu tohto auta. Ako sa hovorí: „Všetko je tak, ako má byť.“


Filipa môžete sledovať na Instagrame pod menom: @filippales

 

Filipovi samozrejme ďakujeme za rozhovor a prajeme mu ešte veľa šťastných kilometrov . A vy sa môžete tešiť na ďalšie zaujímavé  autá v naších rozhovoroch.