Platíte zbytočne drahé povinné zmluvné poistenie? Zmeňte poisťovňu!

 

 

Povinné zmluvné poistenie, skrátene PZP, sa nie nadarmo nazýva povinné. Pre každého vodiča je platiť ručenie zákonnou povinnosťou. Stalo sa ale aj vám, že vám k výročiu zmluvy výšku poisteného neuveriteľne navýšili? Nezúfajte. Hoci to na prvý pohľad nemusí tak vyzerať, zmeniť poisťovňu je možné a oveľa jednoduchšie, než sa zdá.

 

Ak jazdíte bez nehôd, povinné ručenie pre vás časom vďaka bonusom nebude tak veľkou záťažou. Poisťovne ponúkajú svojim klientom veľké množstvo akčných ponúk a samozrejme sa tak snažia predbehnúť konkurenciu. Môže sa ale stať, že vám pri výročí poistnej zmluvy príde prepis poistného na ďalšie obdobie a poisťovňa vám cenu navýši.

V takomto prípade nemusíte zasielať výpoveď poisťovni klasických 6 týždňov pred ukončením platnosti vášho poistenia. Pri zmene, a teda i navýšením, ceny môžete podať výpoveď okamžite, avšak maximálne do 30 dní od dátumu, ktorý je uvedený na výročnom liste, v ktorom vám poisťovňa oznamuje zvýšenie poistného obdržaním prepisu poistného.

 

Výpoveď poisťovni musíte zaslať buď písomne ​​alebo ju osobne odovzdať na pobočke vašej poisťovne. Výpoveď musí byť podpísaná poistníkom, teda osobou, na ktorú je poistná zmluva uzavretá.

 

Nemáte však stále uzatvorené nové povinné zmluvné poistenie? Nevadí. Poistka vám bude stále platiť do vopred určeného dátumu a vy tak máte dosť času nájsť nové PZP z ponúk ostatných poisťovní. Hlavne si ale nezabudnite nastaviť dátum začiatku nového povinného zmluvného poistenia tak, aby vám nadväzoval na predchádzajúce.

 

Ako vidíte, zmena poisťovne nie je zložitá. Skúste len porovnať ceny jednotlivých PZP a uvidíte, že aj na tejto „povinnosti“ sa dá dobre ušetriť.

 

 

 

 

 

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *