Schumacherove rekordy nikdy neboli mojím cieľom

Je už 5-násobný majster sveta a jeden z najlepších jazdcov, akého Formula 1 mala. Lewis Hamilton v práve končiacej sezóne F1 opäť dominoval a splnil si tak svoj hlavný cieľ – majstrovský titul.

V rozhovore pre BBC 33-ročný Brit  nedávno porozprával, aké ďalšie sny si chce splniť.

„Nie sú to doslova sny ale skôr ciele, ktoré chcem dosiahnuť. Aj pre rok 2019 je na vrchole zoznamu opäť majstrovský titul. Nič nikdy nebolo pre mňa dôležitejšie,“ povedal jazdec Mercedesu.

V tejto sezóne mohol Hamilton oslavovať titul už v Mexiku, teda dve podujatia pred koncom sezóny. Stačilo mu na to aj 4. miesto.

„A ostatné ciele? Vždy som chcel stretnúť Ayrtona Sennu, ale to už nie je možné. Naučiť sa nový jazyk, prečítať viac kníh, nájsť si čas pre rodinu a urobiť niečo spontánne. No veľmi rád by som chcel ísť do vesmíru. To je jeden z mojich snov a cieľov, ktorý je veľmi šialený. Minulý rok som sa bol pozrieť v NASA, čo bolo mimoriadne úžasné a to taktiež to bolo na mojom zozname. A ešte by som sa rád preletel v stíhačke. Lietať vysoko, zhora dolu, otočky, či letieť pomedzi oblaky. Cool nie?“

Je jedným zo snov a cieľov vyrovnať rekord Michaela Schumachera?

Nikdy som nerozmýšľal nad vyrovnaním Michaelových víťazstiev alebo pole positions. Keď som bol malý, sledoval som Ayrtona Sennu. Chcel som byť ako on. On bol pre mňa ako superman a teraz som už tam, kde Senna bol. Preto sa pozerám dopredu a snažím sa myslieť na to, čo ešte môžem dosiahnuť. Teraz už môj zoznam nemá žiadny vrcholový bod. No ten, čo som si vytýčil na začiatku tohto roku som už dokázal splniť.“

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *