Nový papamobil Dacia Duster

Skupina Renault venovala darček – Dacia Duster 4×4 – Jeho svätosti pápežovi Františkovi, automobil špeciálne navrhnutý pre potreby pápežskej mobility.

Vozidlo odovzdali Svätému otcovi vo Vatikáne Christophe Dridi, generálny riaditeľ Renault Rumunsko a generálny riaditeľ Automobile Dacia SA, a Xavier Martinet, generálny riaditeľ Renault Taliansko počas návštevy pápežovej rezidencie vo Vatikáne.

Pápež František je už do začiatku svojho pôsobenia známy svojou skromnosťou a nepotrpí drahé papamobily. Je zvyknutý,  že firmy mu často posielajú rôzne ,,darčeky,,. V minulosti už dostal Harley-Davidson, ktorú poslal do dražby. Výťažok z tejto dražby bol určený na charitu. Minulý rok dostal Lamborghini Huracán v bielo zlatej farbe, ktoré sa vydražilo za 715.000 €.

Papamobil Dacia Duster má bielu farbu karosérie v kombinácii s béžovými interiérom. Toto exkluzívne vozidlo Dacia Duster má dĺžku 4,34 metra a šírku 1,80 metra.

Automobil bol upravený oddelením prototypov a tímom Dacia Special Needs v Rumunsku v spolupráci s výrobcom autobusov Romturingia. Táto prispôsobená verzia má päť sedadiel, z ktorých jedno zadné je obzvlášť pohodlné. Vozidlo tiež integruje unikátne riešenia a príslušenstvo špeciálne navrhnuté tak, aby bolo vhodné pre použitie, ktoré mu Vatikán určí: veľké strešné okno, odnímateľná sklenená nadstavba, svetlá výška o 30 mm nižšia ako je obvyklé, pre ľahší prístup na palubu, ako aj vnútorné a vonkajšie podporné prvky.

Darovaním papamobilu Vatikánu, Skupina Renault odovzdáva aj svoje skúsenosti ako výrobcu áut do služieb mobility pápeža Františka.

 “Týmto darom pre Jeho svätosť Skupina Renault obnovuje svoje silné a trvalé odhodlanie postaviť človeka do centra svojich priorít“, vyhlásil Xavier Martinet, generálny riaditeľ Renault Taliansko.