Buďte jedinečný s automobilmi BMW

„Automobily farebné ako my” — to je motto spoločnej iniciatívy na zvýšenie povedomia v rámci tímu závodu spoločnosti BMW Group Lipsko o rôznorodosti. Avšak toto motto získalo nový význam, pretože automobilový svet privítal v ponuke množstvo nových farebných odtieňov. V závode sa začínajú vozidlá lakovať už aj lakmi z ponuky Individual. Prvé modely BMW radu 1 a BMW radu 2 Gran Coupé pre náročných záujemcov prichádzajú v netradičných nádherných farbách ako žltá Speed Yellow, modrá San Marino Blue, zelená Verde Ermes Green a sivá Nardo Grey.

Foto: Martin Klindtworth – www.zentralfotograf.de

Medzi najpopulárnejšie farby vozidiel stále patria čierna a biela, no stúpa počet zákazníkov, ktorí vyhľadávajú výraznejšie a individuálne farby. Predajcovia teraz pre modely BMW radu 1 a BMW radu 2 Gran Coupé ponúkajú 160 farebných verzií z palety Individual. Záujemcovia o ne prejavujú záujem napriek príplatkom, ktoré sa spájajú s matnými lakmi alebo s farbami Individual. Lipské objednávkové knihy vozidiel s farbami Individual sa pekne zaplnili až do konca roka a najbližšia veľká objednávka je z BMW Japonsko na 180 kusov vozidiel BMW 118d vo farbách strieborná Hockenheim Silver, červená Ruby Red a fialová Sepia Violet.

Foto: Martin Klindtworth – www.zentralfotograf.de

Dodací čas pre špeciálne laky v obľúbených farbách Individual je približne desať týždňov. Zákazníci si môžu vytvoriť aj svoje vlastné farby, ktoré budú špeciálne namiešané a použité iba na ich vozidle.

 

Laky z ponuky Individual sa môžu použiť aj na menšie série modelov. Existujúci systém sa upravil tak, aby mohol pracovať so špeciálnymi farbami. Navyše pribudol nový systém na dodávku farieb a nové zariadenie na miešanie farieb. Lakovňa tak môže každý deň nalakovať päť vozidiel farbami z ponuky Individual.

Foto: Martin Klindtworth – www.zentralfotograf.de

Zapracovanie špeciálnych nových farieb znamená v porovnaním so štandardnými vyhotoveniami extra nasadenie a dohľad v tíme lakovne. Niektoré procesy sa nedajú robiť automatizovane, namiesto toho si vyžadujú manuálnu obsluhu, preto sa tím lakovne musel rozšíriť. Matné povrchové úpravy si vyžadujú výrazne časovo náročnejšie a komplexné procesy, pretože prípadné chyby sa nedajú odstrániť konvenčným spôsobom ako pri lesklých lakoch. Napríklad, každé vozidlo, ktoré dostane matnú farbu, potrebuje o 30 minút viac na prípravu. Momentálne sú v ponuke dve matné farby: čierna Frozen Black a oranžová Frozen Orange.

 

Napriek tomu, že s lakmi z ponuky Individual sa v závode v Lipsku ešte len začína, objednávky už odhalili zopár horúcich favoritov: momentálne sú veľmi populárne žlté, modré, červené a fialové odtiene, ktoré prinesú veľa farieb nielen do ulíc, ale aj do lakovne a na výrobné linky závodu v Lipsku.

 

Celá paleta možností je k dispozícii v konfigurátore BMW Individual:

https://visualizer.bmw-individual.com/Ipps/bmwoac?market=80001- de&pdf=1&qrcode=1&header=1&page=imc&lang=en&dc=1-1#top

 

Autor: BMW Slovensko