Maybach Cabriolet sa vracia po 83-rokoch

Posledný Mercedes-Maybach Cabriolet, bol vyrobený v 30tych rokoch minulého storočia. Dnes prichádza Maybach s oživením tohto modelu. Jeho oficiálny názov je Mercedes-Maybach S650 Cabriolet. Nadšencom ktorí sa zaujímajú o značku Mercedes-Benz je asi jasné, že tento model vychádza z kabrioletu S 65 AMG. Maybach S-kový Mercedes vyzdvihol do absolútneho luxusu, už len tým, že z tohto modelu bude vyrobených iba 300 kusov.

Tento luxusný kúsok by vo svojej garáži chcel parkovať asi každý. Mnohých ohromí jeho nabušený 6-litrový  V12 BiTurbo motor s výkon 463 kW ( 630 koní ). Toto stádo prenášané 7-stupňovou automatickou prevodovkou 7G-TRONIC bude poháňať výhradne zadnú nápravu. Z 0 na 100 S650 vystrelí za 3,9 sekundy, čo je pre takýto koráb veľmi slušná hodnota. Pre maximálny komfort a pôžitok z jazdy nesmie chýbať samozrejme vzduchový podvozok AIRMATIC.

Na prvý pohľad vyzerá tento kabriolet veľmi dynamicky a elegantne. Laickým okom sa Maybach Cabrio od S65 líši iba chrómovými nárazníkmi a 20-palcovými retro kolesami, v podstate je to tak, ale už len tieto detaily vynášajú Maybach S650 do inej ligy. Podčiarkujú to svetlomety so Swarovského kryštálmi a diamantom prešívané sedadlá.

Ku každému Maybachu S650 dostanete plachtu na zakrytie vozu z vysoko kvalitnej tkaniny s logom Mercedes-Maybach vyšívané taktiež diamantom. Okrem tohto si Maybach pre svojich zákazníkov pripravil uvítací balíček, ktorý bude obsahovať exkluzívny prsteň s emblémom Maybachu vyrobeného z kože nappa vo farbe, ktorá je použitá v interiéri. Tento módny doplnok nebude slúžiť však len na okrasu, jeho hrdý majiteľ si sním môže odomknúť a naštartovať svoje vozidlo. Ďalším prvkom tohto balíka je certifikát podpísaný  Dr. Dieterom Zetschem (predseda Daimleru a vedúci Mercedes-Benz Cars).

Mercedes-Maybach má vo svojej triede super luxusných limuzín silného konkurenta a nie je ním nikto iný ako značka Rolls Royce, ktorá minulý rok prišla s kabrioletom Dawn. Už na jar tohto roka príde odpoveď aj od Maybachu s kabrioletom S 650 na už spomínaný Dawn. Pre tých ktorí sa nebudú vedieť rozhodnúť medzi týmito brilantnými vozmi môže byť rozhodujúcim faktorom cena, ktorá je u Maybachu 300 000€ čo je zhruba o 50 000€ menej ako ponúka Rolls.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *