Neuveriteľný príbeh, ktorý stál skoro život. Pritom chcel dosiahnuť len vysnívanú postavu.

Leto už je skoro tu a s ním prichádza obdobie, kedy sa mnohí chcú odreagovať na kúpaliskách, pri mori alebo iných vodných plochách. K tomu neodmysliteľne patria svalnaté a „vysekané“ telá. Tie sú výsledkom dlhého obdobia tréningov, zdravého stravovania, odriekania z vytrvalosti. Každý z nás však určite pozná lenivcov, ktorí to celý rok flákali a zrazu sa pred letom začnú zaujímať o rôzne spaľovače. Každý chce mať predsa čo najlepšie výsledky bez námahy. Tí inteligentnejší vedia, že klasické spaľovače, ktoré sú voľne dostupné im nepomôžu tak rýchlo. A preto mnohí siahajú po dopingových látkach. Medzi najznámejšie a najčastejšie zneužívané patrí napríklad Clenbuterol, efedrín a hormóny štítnej žľazy. Existuje však ešte ich silnejšia alternatíva, pre ktorú sa rozhodol aj Lewis Brown, ktorý v tom čase mal 25 rokov.

Vtedy 25 ročný Angličan sa začal zaujímať o posilňovanie práve z dôvodu, že chcel vyzerať dobre na pláži. Začal cvičiť a uvedomoval si, že to je beh na dlhú trať a rozhodol sa pre skratku v podobe anabolických steroidov. Cvičiť začal, keď mal ešte len 20 rokov a vo veku 23 rokov začal užívať dopingové látky. Z pôvodných 64 kíl, ktoré mal v čase, keď začínal sa dostal až na hodnotu 100 kg. Cvičenie bral vážne a cvičil každý deň. Ku steroidom sa dostal cez kamarátov a bral prevažne orálne a sem tam sa dostal k injekčným. Tieto látky u neho vyvolávali agresiu, no tento faktor ignoroval a išiel ďalej ku cieľu, ktorým bola vysnívaná postava. Proces chcel urýchliť ešte viac a chcel mať formu, s ktorou by sa na pláži nemusel nikto hanbiť. Siahol preto po látke DNP (2,4-Dinitrophenol), ktorá je zrejme najúspešnejším známym spalovačom. Samozrejme patrí medzi tie nelegálne.

Začal užívať 3-4 tablety denne. Látka DNP je pre ľudské telo toxická a jej pôsobením sa zvyšuje telesná teplota v bunkách. Jej predávkovanie môže viesť k istej smrti. Úsilie nadobudnúť vytúženú postavu sa Lewisovi však začalo vymykať spod kontroly a dávky zvyšoval.  Chcel tým urýchliť proces získania „plážovej“ postavy. Užil dokonca 8 tabliet v priebehu dvanástich hodín, čo sa mu vypomstilo. Podobná dávka tejto látky sa stala osudným pre 21 ročného Eloise Parryho. „Dúfal som, že steroidy mi udržia svaly a že tieto tabletky mi pomôžu so spaľovaním tukov. Dal som si 3 ráno, no ani po nejakej dobe som nič necítil a tak som si o pár hodín vzal ďalších 5.“ Taká bola Lewisová reakcia.

Začal pociťovať, ako sa mu čoraz viac zvyšuje telesná teplota a začal sa báť. Vedel však, že je nutné ísť do nemocnice a to mu zachránilo život. Lekári vedeli, že ide o vážny prípad, ktorý nemôžu brať na ľahkú váhu. Priviedli ho do umelého spánku a obaľovali ho ľadom. Jeho svaly však začali odumierať a doslovne až „horieť“. Jeho teplota sa stále rapídne zvyšovala. Vyjadril sa: „Moje telo sa v podstate varilo zvnútra. Dali ma do kómy a mojej rodine povedali, že by som mohol mať len asi 2-3 hodiny života.“  Tri dni strávil v kóme a za jeden týždeň absolvoval 3 operácie. Pri jednej z nich mu museli amputovať sval z predného stehna. Zázrakom prežil a rehabilitoval sa ďalšie 4 mesiace. Doktori hovoria, že mal obrovské šťastie.

Na záver dodal: „Myslel som, že som nezastaviteľný a chcel som byť len lepší ako ktokoľvek iný. Chcel som mať viac svalov a nevedel som, čo robím. Mám šťastie, že som ešte nažive. Pamätám sa, ako som videl príbehy o DNP a ľuďoch, ktorí zomreli a domnieval som sa, že ich jednoducho asi nebrali správne. Teraz som to skúsil aj ja a môžem povedať, že „v tom“ jednoducho človek uviazne veľmi rýchlo.“ Dúfame, že si z tohto príbehu zoberiete ponaučenie a nebudete bezhlavo siahať po nebezpečných látkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *