Chcete rýchlo schudnúť? Stačia vám dve zdravé nohy

Chôdza na čerstvom vzduchu je jedným z najlepších spôsobov, ako si udržať dobré zdravie. Zlepšuje krvný obeh, stimuluje srdce a pľúca, trénuje kĺby a posilňuje svaly. Jeden z ďalších dobrých dôvodov, prečo na niekoľko hodín odložiť zo svojich rúk kľúč od motorového vozidla, odľahčiť vzduch od výfukových plynov a emisií a začať žiť naplno a zdravo. Navyše sa vďaka chôdzi dostanete do prostredia, ktoré vám môže navodiť oveľa viac pozitívnej energie, než by ste si mysleli.

Lepšie ako tabletka na spanie

Pri chôdzi nemáte šancu prísť do kontaktu so stresovými situáciami, teda pokiaľ si necháte doma aj svoj mobil, alebo aspoň vypnete zvonenie na tichý režim. Samozrejme, že by ste sa mali poistiť aj kvalitnou obuvou a pohodlnými topánkami Rieker, ktoré nebudú tesné a zároveň sa nemusíte obávať o ochranu svojho chodidla počas tejto činnosti.

Podľa odborníkov chôdza pôsobí na centrálny nervový systém lepšie ako ľubovoľná tabletka na spanie. Klasické fyzické cvičenie a námaha vám pomôžu tiež, ale prečo to neskúsiť s jednoduchším a oveľa prirodzenejším spôsobom. Aj počas chôdze sa môžete jednoducho a rýchlo zbaviť nadváhy a celkom určite sa tiež aj zabavíte. Hneď v začiatkoch to celkom rýchla chôdza byť nemusí, stačí si obuť topánky Birkenstock a môžete so sebou vziať aj deti, s ktorými vám čas ubehne naozaj rýchlo.

Mimochodom, intenzívne aktivity v športe sú spravidla zamerané na budovanie svalov, kde sa s vysokou intenzitou záťaže vo svaloch spotrebúvajú najmä sacharidy a produkty, ktoré často ale blokujú proces spaľovania tukov.

Pevné svaly a lepšie spaľovanie

Menej komplikované spaľovanie tukov je podporované cyklickými športami, medzi ktoré patrí aj chôdza. Vďaka nej, deň za dňom ľahko posilníte svoje svalové tkanivo. A čím lepšie bude vyvinuté, tým viac kalórií bude vaše telo schopné každú minútu spáliť. Teda neuložia sa na miestach, ktoré by vám pridali na váhe.

Fyzická záťaž, ktorá by vám mala priniesť potešenie a radosť

Pravidelnú chôdzu, vďaka ktorej schudnete, je možné praktizovať kedykoľvek počas roka a na akomkoľvek mieste. Samozrejme, že ideálne mimo blízkosti vozovky. Každý deň po dobu jednej hodinky, pričom nesmiete zabudnúť aj na odpočinok, aby sa vaše svaly mohli zotaviť.

Správnou chôdzou k lepšej postave

1. Zdvihnite bradu a pozerajte sa rovno dopredu, nie pod nohy, pretože to naruší priamosť pohybu a bude pre vás oveľa ťažšie správne dýchať.

2. Prsty rúk sú mierne stlačené a ruky sa voľne pohybujú do rytmu pohybu nôh: súčasne s pravou nohou sa ľavá ruka prenáša dopredu a naopak. Takáto jasná a energická práca rúk vám pomáha sa ľahšie posunúť dopredu a prekonať určitú vzdialenosť. Nezabudnite oddychovať! Ak vám v tom pomôžu palice, vyskúšajte ich.

3. Najprv sa dotýkajte zeme s pätou chodidla a potom prejdite na špičku, pričom by vaše kroky  mali byť dostatočne široké.

4. Zamerajte sa nie na rýchlosť, ale na dýchanie: 2 kroky – hlboký nádych nosom, 2 kroky – pomalý výdych cez ústa.

Nezabudnite na správne a pohodlné oblečenie, ktoré vám nebude brániť vo voľnom pohybe, o ktorom sme si teraz niečo práve povedali. Nepodceňujte zdravú chôdzu a aplikujte ju do svojho každodenného života, ako ranný rituál s dobrou šálkou kvalitnej kávy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *